| thehope a întrebat:

Am si eu o curiozitate! Cine imi poate explica ce inseamna "flood" pe un site... spamul stiu ce este, insa nu stiu ce e ala flood. big grin

Răspuns Câştigător
| asko a răspuns:

Flood-ul presupune o multime foarte mare de mesaje pe un site de ex. - informatie transmisa prin intermediul site-ului, server-ului care va fi ocupat numai cu procesarea acelei informatii devenind astfel prea incarcat, de aici lag, server unresponsive, etc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reprezintă o formă de denial of service prin care asupra unui server, router, calculator prin care se trimit foarte multe pachete dintr-un anume loc sau concomitent din mai multe locuri într-un interval mic de timp, prin aceasta umpland respectiva banda de internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste cuvinte care iti taie netu pentru cateva ore minute luni saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca tise blocheaza accea chestie exact cum a zis anonim. sekunde.minute.ore.zile.saptamani...lunii.ani.secole chiar

| SoyLuna08 a răspuns:

Flood-ul presupune de mai multe mesaje despre informatia respectiva. Ex. Unde sa merg in vacanta?
Ce poate cauza flood-ul?:
Flood-ul poate cauza pagina "not responding".