| Furnicuta000 a întrebat:

Am si eu o dilema. Are rost sa ma duc la ceremonia de absolvire daca nu sunt sigura ca termin anul asta facultatea? Am vazut ca se dau niste diplome de absolvire. Astea conteaza la angajare? Sau doar diploma de licenta? Ma framanta cand ma gandesc ca ma duc acum si o sa scrie pe esarfa si pe diploma aia "promotia 2019" si eu poate o sa termin in 2020. Ce fac, ma duc si atunci? In plus o sa ma simt aiurea ca jumatate din colegii mei dau licenta in vara, saptamana asta (si mai ales tinand cont de lucrurile pe care le-am explicat in penultima mea intrebare). Ce ma sfatuiti? Eu nu prea as vrea sa merg.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Diploma de licență, logic. laughing alea cred că-s date numa așa de formă. Du-te, doar n-o să mergi cu necunoscuții, du-te cu colegii tăi, și ce dacă termini mai târziu/ doar n-oi fi prima

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ar fi sa te duci acum. Asta e promoția ta. E irelevant cand dai licenta. Si la anagajare conteaza licenta nu diploma aia simbolica de absolvire

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum te întâlnești poate ultima dată cu foștii tăi colegi.
Dacă ei au însemnat ceva pentru tine în toți acești ani, te duci să închei simbolic această relație cu ei, să ai o amintire.

| Furnicuta000 explică (pentru sadrian46):

Aveti dreptate, am fost pana la urma. Dar erau peste 3000 de studenti la festivitate, deci mare harmalaie. Colegii mei de grupa au venit sa faca poze pentru Facebook, Instagram etc si sa isi ia esarfa si diploma aia simbolica apoi au plecat, nici nu au mai stat la poze de grup ca sa avem si noi amintire.

| sadrian46 a răspuns (pentru Furnicuta000):

O să treacă 10 ani din acest moment.
Atunci cineva dintre foștii colegi te va invita la o întâlnire și vei fi fericită să îi revezi.