| alinutz_3504 a întrebat:

Am si eu o ghicitoare: Deget nu-i, unghie nu are si atarna intre picioare.Toata lumea se intrece sa-l atinga si sa-l frece.
Ce este?
Raspunsul este simplu, nu va ganditi la prostii
Cine mai stie de astea primeste funda.

6 răspunsuri:
| sonicunleashed a răspuns:

țâța vacii

| sonicunleashed a răspuns:

E rotundă și e cârnă și cu capu-n jos atârnă.
Din carne e crescută, tare şi osoasă. O parte-i belită și alta-i flocoasă.
Cine se urcă, o bagă, o freacă, coboară, se spală și pleacă.
Ce se plătește, se belește, se linge când e tare și curge când e moale?
În față măreață, pe margine creață, în spate o lingi, în față o împingi.
Piele vie, piele moartă, dai din fund şi intră toată!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pantalonii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ugerul mamei ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ugerul vacii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fermoar