| anonim_4396 a întrebat:

adica am o problema in familie... bunica mea care e plecata in spania, am aflat, adica mama si bunicu meu au aflat ca umbla cu farmece, ca plateste pe la biserici pentru ca mama si tata sa se impace [ei sunt despartiti, chiar daca le este bine asa, ea nu stiu de ce continua]. si pe mine ma enerveaza chestia asta si pe deasupra se baga si cu nasu-n toate treburile care nu au nici o legatur cu ea[ adica barfeste].

eu o iubesc dar catea o data mi se face dor si mila de ea si mai plang na... dar nici ce face ea nu e corect... ce sa fac?

stiu ca e o problema mai dificila... dar asta este

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Tu nu prea ai ce sa faci este problema parintilor tai.Asa sunt unii oameni se baga in vietile altora fara ca cineva sa le fi cerut asta, facand rau in loc de bine.Daca "umbla cu farmece" cum zici e pacatul ei.Oricum farmecele nu au efect.Daca se duce la Biserica si se roaga la asta treaba ei, nici asta nu va avea efect. Dumnezeu nu asculta pe cei care-si baga nasul in vietile altora. Daca afli ca merge pe la vrajitoare ca nu am inteles ce ai vrut sa zici prin farmece ca Biserica condamna astfel de practici atunci sfatul meu este sa nu mancati sau sa beti de la ea deoarece cine stie cei da vrajitorea si va face rau.Chiar stiu pe cineva care a patit asta(nu ceva grav).Daca doar se duce la Biserica nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca nu-ti place compania ei incearca sa te vezi mai rar cu ea spunand ca ai treaba. Daca iti vorbeste despre impacarea parintilor desi ei se simt bine asa ii poti spune ca ca ei se simt bine asa si ca e treaba lor ce fac cu viata lor.Nu-ti mai face griji din cauza asta.

1 răspuns:
| BuzzBee a răspuns:

Incearca sa voverbesti cu ea si vezi ce rezolvi