| Alex2506 a întrebat:

i s-a intamplat cuiva sa ii fie furat bagajul pe ruta Bucuresti-Oltenita? Sunt curioasa daca se intampla des astfel de lucruri. Astept raspunsuri...ms!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica suni degeaba? Ce om? Din cate spui pare implicat in aceasta problema pana peste cap.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da,se intampla des.Mai ales la cei care nu sunt atenti la bagaj.Sa nu zic alta vorba.

| Alex2506 explică (pentru darrio2007):

Problema este ca soferul a insistat sa las bagajul langa el....si dupa 20 min a venit la mine cu una dintre genti si mi a spus sa am grija de ea k cealalta a fost furata...straight face

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex2506):

Nu te-ai luat de el? Cum adica a fost furata? A fost langa el.Trebuia sa aiba grija de ea.Aici a fost vina ta.Trebuia de la inceput sa iei gentile langa tine.

| Alex2506 explică (pentru darrio2007):

Ti se pare normal sa stai q troler'ul in brate timp d o ora jumate?laughing
Oriqm...m am invatat minte... straight face

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex2506):

Ai dreptate. Poate si eu l-as fi lasat tot langa sofer.Si pateam ca tine.Ai avut lucruri de valoare? Puteai face o reclamatie la firma de care apartine microbuzul.

| Alex2506 explică (pentru darrio2007):

Da...lucruri in val.de aprox 4.000 lei. Soferul m-a intrebat inainte sa urc ce am i bagaj iar eu i-am spus ca am mai multe chestii printre care si un laptop si de aceea l-as ruga sa l bage in "chestia" aia pentru bagaje ca sa fie in siguranta. (cand i-am spus lucrul asta eram doar eu, soferul si prietenul meu deci n-a mai auzit nimeni) iar el mi-a spus ca e mai bine sa-l las langa el. Iti dai seama ca...fiind sofer el face regulile.
Am sunat la firma dupa vreo 2-3 saptamani si spre uimirea mea nu stia nimeni de la firma respectiva ca masina a fost dusa la politie straight face deci soferul n-a anuntat nimic. Bineinteles ca cei de la firma mi-au spus sa ma linistesc ca au asigurare atat pentru persoane cat si pentru bagaj. Si cat crezi ca e asigurarea? 25 lei/bagaj... iar in cazul in care mori 250 lei...laughing)
De politie nu mai am cuvinte...a trecut o luna jumate si ei nu au sunat nici macar la cei cu intrenetul, pentru ca am inteles ca exista dispozitive gps in stik urile de net, si nici macar la firma n-au sunat pentru a lua inregistrarea video. Asta e, traim in Romania si asta spune tot...

| Alex2506 explică (pentru Alex2506):

L-am intrebat "cum adica a fost furat?!"...dar el era foarte calm si cica: "ai grija de asta acum"...iar cand am vrut sa sun la politie prima oara mi-a spus ca sa nu sun ca n-am niciun motiv sa sun la politie, apoi a spus sa sun dar sun degeaba.deci el a mai avut parte de astfel de experiente si stia ca politia n-o sa faca nimic.

| Alex2506 explică (pentru darrio2007):

Asa mi se pare si mie. am ajuns la concluzia k face jumate-jumate cu politia...(parerea mea.) Deci ce care se ocupa de acest caz nici acum nu a mers la firma pentru a lua acea inregistrare....si nici la cei de la internet n-a sunat.straight facesi culmea cand sun la politie niciodata nu este acolo laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex2506):

Cred ca este o adevarata retea in acest sens.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex2506):

Cum adica suni degeaba? Ce om? Din cate spui pare implicat in aceasta problema pana peste cap.

| mona a răspuns:

Nu mi s a intamplat desi astfel de lucruri se intampla mereu