| RK0 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai ciudata.Credeti ca exista FANTOME? Nu sant obsedat si nu mie frica.Eu practic nu cred.Am vazut la TV o gramada de emisiuni de genul asta si o gramada de relatari cu fenomene paranormale. Vreau doar sa aflu sfatul altora.CREDETI IN FANOTME.DE CE?
Daca vi s-au intamplat fenomene neobisnuite,spuneti-mi ca ma fascineaza lucrurile aceste, daca sunt adevarate sau nu.

3 răspunsuri:
| xFlorin a răspuns:

Si pe mine ma fascineaza, dar nu prea cred ca sunt adevarate pana nu mi se intampla unul.Bafta.

| anonima01 a răspuns:

Eu una nu cred in asa ceva. Oricum eu sunt genul ala de persoana care nu crede pana nu vede deci clar nu mi s-a intamplat. Apropo si eu sunt pasionata de chestii de genul si am vazut diverse emisiuni, am citit anumite articole dar tot nu cred, eu le iau mai mult ca ceva de divertisment mai mult, mi se par interesante povestile spuse de persoanele respective insa eu nu cred o iota din ce zic aia. big grin

| Darkness13 a răspuns:

Hei!
Eu una sunt mai religioasa si consider ca fantoma este tot una cu spiritul, iar in unele imprejurari un suflet/ spirit poate ramane blocat pe pamant.
Spre exemplu se spune ca un om daca alege sa fie incinerat, drept pedeapsa, sufletul lui este obligat sa hoinareasca 7 ani pe pamant iar abia dupa asta va putea marge in rai sau iad ( ar putea fi doar o superstitie ).
Sunt interesata de astfel de lucruri, imi plac mult filmele / serialele, insa nu cred nici un pic in ele, nu am avut nici o experienta " paranormala " de genul celor de la televizor.
Singurul lucru mai ciudat ca sa zic asa ar fi atunci cand strabunicul mi-a aparut in vis cu putin inainte sa moara, dar asta nu e chiar asa de " fantomatic ".
Sper ca te-am ajutat! happy