| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare poate putin stupida dar cum se scrie corect etc. sau e. t. c? Pe net nu prea am gasit nimic, poate ma puteti ajuta voi.
Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Etc, provine din latinescul "et caetera"-pronuntie "et cetera", care inseamna "si altele". Funda pentru cel mai complet raspuns!

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Etc.

| clauss a răspuns:

In ziua de azi la cat se poceste limba romana nu ma mira ca nici,, etc,, nu se mai stie cum se scrie. rau am ajuns, nu-i vorba neaparat de tine fata, vorbesc in general, fara suparare dar ne pierdem originalitatea

| Alina0491 a răspuns:

Din cate stiu eu dupa ce enumeri unele lucruri scrii etc

| RoxiutzaRux a răspuns:

Hmmmm e grav daca nu stii asta. se scrie "etc".

| Paywa a răspuns:

Ca sa stiti si voi, nu e vorba de romana sau incultura mea, dar am un referat de facut si profu' il scria e. t. c. dar voriam sa fiu sigura tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Etc. se scrie fata ...esti cam inculta

| Alexa_7289 a răspuns:

Din cate stiu si din cate am vazut se scrie etc.

funda?big grin:big grinbig grinbig grinbig grin