| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Pot pati ceva daca am primit o lovitura puternica la cap? Fratele meu m-a trantit jos (a vrut sa-mi faca botez). Eu nu sunt de acord cu intentia lui, poate sunt exagerata, el e baiat si e mai violent, ii place sa se bata, sa arate ca are putere. Ma intrebam de ce sunt asa baietii(si daca toti sunt la fel). Ei cred ca puterea fizica e totul in viata, dar in opinia mea inteligenta e mai importanta. Cine are dreptate? Eu sunt ciudata? (cum ma considera el) Sau el are o problema? Referitor la lovitura, sunt foarte ametita si pot zice ca am simtit cum mor (a fost o senzatie de eliberare). Si voiam sa stau linistita, sa stiu ca nu are ce sa se intample. Stiu ca unii au murit de la aceste lovituri. De asta sunt putin speriata(sau exagerata). Voi o sa decideti.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar fi bine sa te vada un medic. Nu pare ceva grav, dar mi-e greu sa spun fara a te fi consultat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa mergi cu mama ta la medic, loviturile la cap pot fi periculoase.

| betty17 a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la un medic caci poti face dupa cateva saptamani sau luni cheaguri de sange la creier(hematoane), sunt foarte periculoase, mai ales daca ai zis ca te simti ametita.ai grija de tine!
nu esti o ciudata, dar stii cum sunt fratii mai mari, le place sa isi necajeasca fratii/surorile mai mici.

succes

| ~kostynela~ a răspuns:

Depinde:ai dat cu capul de podea?
ca daca nu e asa grav iti va trece (eu am dat cu capul de soba buniciilaughingdar cred ca cel mai bine e sa te duci sa te vada un doctor sau sa-ti faci un tomografwinking

| justioana a răspuns:

Nu il mai lasa sa te loveasca pentru ca el normal ca are forta mult mai mare decat a ta, ii spui sa inteleaga faptul ca te doare loviturile lui si e fratele tau, tine la tine si va intelege, spune-i sa isi caute un prieten pe care sa il tranteasca toata ziua laughing nu te lasa ca poate sa se intample foarte multe. din pacate