| ody a întrebat:

Am si eu o problema prietenul meu a spus ca nu putem sa ne vedem ca ramane la munca peste program si m-a sunat o prietena si la vazut in oras cu prieteni lui.nu stiu ce sa fac sa ii spun sau nu? nu stiu de ce se baga mereu prietenele mele in relatia mea cu el, el mi-a spus sa nu mai am incredere il ele.chiar nu stiu ce sa fac,.,.,.,.,,,.,, ajutati-ma va rog, pentru ca nu vreau sa ma despart de el. pentru ca tin la el si mi-ar fi foarte greu. Nu stiu pe cine sa mai cred. Astept raspunsuri de la voi:*

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu te supara, dar totul trebuie lamurit neparat, nu poti trai in minciuna, cu frica in san ca din cauza despartirii. Toata discutia trebuie sa se desfasoare cu calm si sa nu semene a interogatoriu, ca daca se simte incoltit, prins cu minciuna, s-ar putea sa se infurie si intr-adevar sa plece...si inca o data nu te supara, daca chiar urmareste acest lucru. Sper sa nu se intample asa ceva, pentru ca observ, ca ar fi dureros si pentru tine, dar trebuie sa-ti spun si partea cea mai rea a acestei situatii.
Baietii\barbatii vor sa aiba si ei o intimitate a lor si vor sa iasa in oras numai cu prietenii lor, dar daca sunt constransi de perechea lor de la aceasta dorinta, apeleaza la minciuna, care dupa cum stii, are picioarele scurte si mai devreme sau mai tarziu, adevarul iese la iveala, sau in cazul tau intervine o prietena... ah, prietenele astea binevoitoare!
Sfatul meu, de fapt sunt doua sfaturi: spune-i prietenului ca daca vrea sa petreaca numai cu prietenii, sa-ti spuna acest lucru, ca tu nu ai nimic impotriva, desi fie vorba intre noi, iti cade cam greu acesta situatie si al doilea sfat, mai lasa-le incolo de prietene, sau asa zise prietene, fac totul spre "binele" tau din gelozie, da, da din gelozie, dar sub masca unei compatimiri total falsa fata de tine. Fii putin smechera, cand primesti o asa informatie, comunica-i prietenei ca stiai despre faptul respectiv... mi-a venit o idee, urata ce-i drept, oare prietena ta nu era si ea, in oras, in anturajul prietenului tau? Prea tragic ar fi, dar totodata si posibil.

| cristi202 a răspuns:

E posibil ca prietenele tale sa aiba dreptate. Doar daca nu cumva sunt geloase sau invidioase pe tine.

| ody explică:

Stiu, dar am nevoie de raspunsuri multe plizzzzzzz ajutati-ma

| ody explică:

Prietena aia mai era cu o fata veneau din parca, si cand l-a vazut m-a sunat imediat ca sa il sun si sa il intreb unde este, dar eu nu l-am sunat ca stiam mai dinainte ca este la munca si nu l-am sunat si ia mi-a spus ca este in oras cu prieteni lui se plimba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pus intrebarea asta si ieri alaltaieri.