| Andreea787811 a întrebat:

Am si eu o problema, sunt de 2 luni cu cineva ne-am mutat impreuna la inceput era totul bine acum in ultima perioada nu mai este el ca la inceput.
Vine cu jigniri proasta, nebuna care lucrurile astea dor, i-am zis si lui si nu le-a luat in considerare. Ce as putea face?

5 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Nu ar trebui să-i permiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Cand la inceput? Ce inseamna asta tinand cont ca sunteti împreuna de doua luni? Nu a luat in considerare ce i ai spus tu? Deci ce ai putea face? Sa pleci sau sa stai(Asta daca tu crezi ca i normal sa accepti jignirile lui).

| Freya1 a răspuns:

Nu crezi ca te-ai grabit dupa 2 luni sa va mutati impreuna? practic acum sunteti la inceput.
Trebuia sa astepti un timp sa va cunoasteti sa vezi cum se manfesta daca va potriviti nu sa te si muti cu el dar nah acum i-ai vazut fata si mai bine l-ai lasa cat nu e tarziu daca acum face asa mai tarziu ce va fi...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce ai putea face? Nu-ti mai deșerta obligatiile, in prima tentativa de relatie.
Oamenii normali se muta impreuna dupa mai multe luni. La 2 luni nu prea cunosti omul cu adevarat, si nici el pe tine.
Si in afara de cunoastere, trebuie si sa va obisnuiti unul cu celalalt, ca sa fiti comozi. Sunt mici/mari chestii ce trebuie schimbate sau acceptate, cand treci de la singuratate la locuitul cu cineva. La inceput e usor, ca te porti misto, fiind o persoana noua, dar la 2 luni te cam saturi, si fiind o relatie prematura, nici nu poti discuta foarte deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să încetezi din a mai fi proas-tă şi să pleci, ar fi o variantă.