| Andrei9836 a întrebat:

Am si eu un abonament la RDS-RCS si azi am primit un apel de la ei si mi-au zis ca am vorbit foarte mult la telefon si ca se poate face deconectarea la servicii fara posibilitate de a se putea reconecta. Am abonament : Digi optim nelimitat!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Mergi la ei la casierie cu buletinul original si cere le explicatii, ei nu i ti pot inchide telefonul decit din motive de ne plată a facturii, cit ti a venit factura, de citi euro ai vorbit? Că ai digi optim nelimitat, dar tu poate ai depăsit limita de convorbiri si ai dubla t factura, inafară de apelul de azi de la ei nu te au sunat sau trimis mesaj cu cit ai de plătit la factură? Că ei asa procedează, trimit stimate client vă informăm că in intervalul... se fac deconectări, vă rugă m plătiti vă datoria si spune acolo cit ai sold in valoare de...lei, e tie nu ti au trimis asa ceva?

| Wehrmacht a răspuns:

Cred ca cineva isi bate joc de tine...tu vezi ca n-are nici un pic de logica?

| Andrei9836 explică:

Nu, factura o am normala de 5 euro cat este abonamentul. dar mi-au dat mesaj sa-mi zica ca fraudez sau ceva gen
. si nu stiam de ce happy cam ce limita de minute ar fi pe luna?

| Andrei9836 explică:

Deci mi-au zis ca am vorbit foarte mult si ca pot ajunge la deconectarea servicilor. si le-am zis ca am abonamentul acela la 5 euro nelimitat si mi-au zis sa citesc pe contract la :-frauda-: