| ------ a întrebat:

Am spart o oglinda in vreo 6-7 bucati fara sa vreau, asta insemna ghinion 7 ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Şi eu am spart o oglindă şi timp de 7 ani nu am avut ghinioane, ce mi-am propus am realizat.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

superstitii superstitii superstitii chatterbox
la greci si la ciprioti big grin ...de sarbatori sau la anumite petreceri se sparg farfurii sau pahare....se zice ca aduc noroc thinking asa o fi tongue

| remus a răspuns:

Bine ca nu te-ai taiat, toate produsele materiale se pot recupera, face altele, importanta este integritatea si sanatatea, nu mai plange, nu vei avea ghinion, cioburile aduc noroc.

| Aurelia a răspuns:

Sfatul meu este sa nu crezi in superstiitiile inventate de oameni, caci nu sunt adevarate! Abia acum am auzit de asta cu care te-ai confruntat tu, dar este logic ca face parte din toate celelalte superstitii pe care pur si simplu nu trebuie sa le bagi in seamawinking

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Nu. Nu inseamna asta. Chestia cu oglinda e o superstitie laughing. Poate vei avea noroc. Cine stie?hee heehappy

| imortal a răspuns:

Nu laughing asta inseamna ca trebuie sa fci curat pa jos mai repede sa nu vina ai tai si sa iti cauti explicatii cum ai facut acest lucru... de aceea suntem in continua criza ca spargem oglinzi tonguelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff, esti halit... daca se spargea in doua era vorba de sapte ani, da asa, in mai multe bucati? Esti mincat pe veci rolling on the floor tongue