| corinutza19 a întrebat:

Am terminat de luat o folie de marvelon28, mi-a venit ciclu... dar nu ca de obicei... ii mai putina menstruatia. de la ele e asa?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dupa anticonceptionale menstruatia este mai scurta si mai redusa cantitativ.

2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Da. Anticonceptionalele impiedica ovulatia, ceea ce face ca tot procesul din timpul menstruatiei sa nu mai fie atat de complex, si de aici si scaderea durerilor, scaderea sangerarii si chiar micsorarea perioadei. Cel mai probabil scrie si prin prospectul acestor pastile.

| corinutza19 explică:

Multumesc de raspuns... mam speriat