| anonim_4396 a întrebat:

Am tot auzit de copii indigo? Care este treaba cu ei au un lQ mai mare decât cei normai? Unii zic că au și capacități neobișnuite față de copii normali

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

"Copiii indigo" este o aiureala New Age, care n-are nicio legatura cu stiinta sau realitatea.

| Legion7X a răspuns (pentru doctorandus):

Am auzit că văd diferit lucrurile sunt mai inteligenți, creatori, au concepții diferite și noi de dezvoltare asupra lucrurilor din jur sau a schimbării societății, unii zic că chiar au puteri neobișnuite ex pot misca mișca obiecte cu ajutorul minții apoi sunt foarte obosiții deoarece își folosesc și altă parte a creierului pe care nu toți sunt capabili să o acceseze concetrându-se.
Nu știu au ceva special care este diferit de restul.
Ști tu copii aceea inteligenți peste medie.
Mulți nu trăiesc foarte mult.

| doctorandus a răspuns (pentru Legion7X):

Abureala (vrajeala de popa de tara).

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Legion7X):

Copilul pseudolog ii uluieste pe psihotici...