| dannys a întrebat:

Am un amic din Italia si mereu imi spune "ti voglio tanto bene" si eu nu stiu cum sa traduc aceste vorbe. Oare ma iubeste sau imi vrea binele? Sau asa vorbesc ei in general cu toti sau toate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate iti vrea si binele, dar expresia asta e cu sensul de 'te iubesc foarte mult' sau ceva si genul asta.Dar nu e vorba neaparat ca te iubeste in felul ala (stii tu care), mai degraba ca o iubire intre prieteni.
E si o melodie pe italiana care se cheama asa.
https://www.youtube.com/watch?v=ohwFbV-6-2M

| Divy a răspuns:

Iubirea se dovedește în fapte nu în vorbewinking