| viatadecacatt a întrebat:

Am un catel cocker:http://upload.wikimedia.org/......c_2003.jpg si desi eu vreau sa il tin in casa in timpul iernii parintii nu prea sunt de acord.
Este destul de frig afara si am auzit despre cateii de rasa ca sunt sensibili la frig si ar putea sa moara.anul trecut l-am lasat afara dar nu a nins ca acum. ce ar trebui sa fac sa ma rog iarasi de parinti sa il bagam in casa sau sa il las afara?

2 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Daca parintii tai nu sunt de acord sa il tineti in casa, macar ar trebui sa ii oferiti un culcus calduros pe timpul iernii.
Cu siguranta are o casuta unde doarme, in cearca sa ii pui un asternut de paie si peste un cosulet cu o salteluta. Capitoneaza cat de cat cu fan peretii casutei ca sa nu intre frigul.
Poti sa incerci sa discuti cu parintii tai sa il lase sa doarma macar pentru aceasta perioada la tine in camera ca sa il feresti de ger.
Dovedestele ca esti responsabila pentru catel, poate o sa te lase sa il tii in casa.
Mult succes

| cosmina_2230 a răspuns:

Cateii de rasa sunt foarte sensibili.Am si eu un catelus de rasa si l-am lasat afara intr-o noapte, si dimineata nnu mai putea sa-mi miste piciorusele. Cel mai bine ar fi sa-ti convingi parintii sa-l lase in casa. Ii faci un mic spatiu pentru el. Si daca e cumintel Nu o sa-ti faca probleme happy