| KinekT a întrebat:

Am un prieten care te pune sa alegi o carte, poti pune cartea unde vrei tu si doar luandu-ti pulsul iti ghiceste cartea. Cum reuseste?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e nicio "vrăjitorie", chestia cu luatul pulsului e doar o strategie, un șiretlic de a distrage 'victimei' atenția. Te asigur că habar nu are cum să ia pulsul cuiva.
Pur și simplu, e un truc învățat de pe net. Dacă ești pasionat de trucuri, cauți și găsești multe tutoriale...
De exemplu, privește un copil cum explică:
https://www.youtube.com/watch?v=tZraSSpxnSI

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil iti creste pulsul/bataile inimii cand se apropie de cartea pe care ai ales-o. Este destul de simplu si este un truc pe care il vezi foarte des folosit in multe cazuri, chiar si in detectarea minciunilor.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Vorbeste cu Domnu'Dracu!

| Mikkey a răspuns:

Pai. Pot sa-ti spun ca prietenul tau e vrajitor. (Nu, glumesc rolling on the floor )
Daca nu vrajitor, atunci un personaj iesit dintr-un film cu magie, ceva. Ori asta, ori. Nee, alte variante nu mai is.
Ai putea sa-l intrebi totusiwinking (Daca nu vrea sa-ti spuna, la noapte du-te la el, pune-i o casca pe cap -preferabil una care sa citeasca ganduri) si ai aflat.

Simplu nu?