| 3ntzz a întrebat:

Am un prieten foarte bun cel putin asa credeam.Il cunosc de 6 ani si am avut incredere foarte mare in el.Eu cunosteam o fata pe nume Maria care s-a suparat pe mine ca i-am zis ca fetele ce poarta tricou roz sunt pitzipoance(eu i-am zis asta in gluma) dar ea s-a suparat pe mine dupa care vrand sa se razbune ma tot necaja si imi zicea tot felul de chestii de genu' "arunca-te de pe bloc" "sinucide-te" si alte prostii.Eu nu am prea bagat in seama dar ea tot se ferea si se ducea de langa mine ca nu voia sa stau langa ea ca nu stiu ce.(cand sau petrecut toate astea si asa zisul meu prieten era cu noi iar el vazand ca este bagat in seama mai mult decat mine a inceput sa o simpatizeze c-am tare.Desi nu recunostea.)Iar eu cica sa ma razbun pe ea, id-ul ei de messenger l-am trecut in grupa "PROASTE DIN TM". Eu am avut mancarimi in... si i-am zis prietenului meu chestia asta.(SECRETUL)Iar el bata-l norocul, placand-ui de fata aia i-a zis de chestia cu messu.Nu ca m-ar enerva faptul ca fata aia este necajita din cauza asta ci chiar imi place asta.Ci sunt enervat pe faptul ca asa zisul meu prieten nu si-a tinut gura.Ca sa fiu direct... vreau sa ma razbun pe el! Va rog sfaturi de razbunare(stiu ca o nesimtire si ca ar trebui sa las de la mine dar vreau sa ma razbun!) PS:dau funda!

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

Nu are rost, daca asa crede el ca o atrage pe ea, spune-i scurt si la obiect ca este cretin.

Regula numarul 1, nu trebuie sa te certi cu prietenii pentru o femeie, ele vin si pleaca, si daca pleaca tu cu cine o sa ramai?

Fazele astea trec... vrei sa te razbuni pe el? vorbeste cu domnisoara, iesiti doar voi doi la un suc, ii explici ca ai gresit, ca nu erai in toane bune cand ai facut afirmatia, ca ai facut si tu o greseala cand ai pus-o in acea lista, dar ca iti pare rau si ca dupa toate cate s-au intamplat iti place de ea, si alte chestii (nu fi pampalau), poate iti pica, poate nu, dar tu vei stii exact ce gandeste ea.

P. S. acum sa fim seriosi, ai pus-o in lista aia, si i-ai spus lui, pentru ca stiai exact ca ii va spune, nu ai vrut sa ramana secretwinking deci nu merita o razbunare prea aspra, tu ti-ai atins scopul (daca nu ii spuneai, ea nu afla, deci nu era ofticatawinking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-le bucata si arunca-te de pe bloc.Sa vezi ce -i pedepsesti...