| Dumitru_Liviu_1969 a întrebat:

Am un tv kenstar si nu are telecomanda. Eu am o telecomanda pilot supertel si am incercat 2 ore sa bg un cod dar nu merge ce trebuie sa fac. Multumesc.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa cumperi o telecomanda dupa cod.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa scrii datele din spatele telvizorului tau pe o hartie si sa te duci la cel mai apropiat magazin care repara televizoare si vinde televizoare pentru ca acolo ar trebui sa aiba o telecomanda tot universala dar care se programeaza prin infrarosu acolo la magazin, programarea prin infrarosu se va face strict pentru modelul tau de televizor si va merge sigur.