| BlackScribble a întrebat:

Am vazut la multa lume ca editeaza poze intr-un mod foarte dragut, dar la fel la toata lumea.
Au o poza si fac un fundal ciudat...negru sau alte culori si pe deasupra pozei, inclusiv a persoanei din ea, nu numai a fundalului, pun ori nuante colorate, ori stele.
Am mai vazut la o fata ca avea fundal ca in spatiu si tinea un aparat in mana, iar sticla obiectivului era la fel ca fundalul.
As fi recunoscatoare daca mi-ati da si mie niste tutoriale.Am foarte multe programe de editat[inclusiv photoshop]

3 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Pentru a schimba fundalul (sau orice alta parte din poze, cum ar fi lentila la aparat) folosesti pen tool ca sa selectezi ce iti trebuie din poza si pe urma copiezi selectia intr-un layer nou si sub el pui ce fundal vrei. Dupa ce decupezi ce ai nevoie este bine sa mergi cu Blur Tool pe contur sa nu fie marginile foarte taioase.

Tutorial pentru asa ceva:
http://www.youtube.com/watch?v=fz8NH561nPk

Pentru a pune diverse obiecte peste poza initiala poti oricand sa mai faci un layer (sa fie deasupra pozei/fundalului) si poti adauga diverse stelute si brizbrizuri

Spor

| BlackScribble explică:

Scuze @Yume, dar nu ma ajuta deloc