| anonim_4396 a întrebat:

Am Vazut o intrebare pe aici de la o fata! Avea 1 75 si vreo 55 kilograme! Si era disperata ca nu stia cum sa faca sa slabeasca ~! acum nu inteleg ceva! Ori fata avea chef de mistouri de vara! ori vorbea serios si atunci avea nevoie de un doctor Psihiatru nici de cum sa slabeasca! Voi ce ziceti? Eu stiu ca fete indiferent de cat de slabe sunt daca se gasesc doua trei persoane care sa i spuna ca e grasa chiar crede acest lucru! Deci cum sa ai 1 75., 55 kilograme si totusi sa te simti grasa?laughing) crying(

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă cineva vede raportul înălţime/greutate diferit faţă de cum îl vezi tu, are nevoie de psihiatru?
Încearcă să te împaci cu gândul că nu opţiunile tale sunt valabile şi perfecte pentru toată lumea. Putea să aibă şi 40 de kg şi să vrea să slăbească, asta este problema ei, nu cred că ar trebui sa-i impui standardele tale.

| VadTot a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu Sunt standerdele mele sunt sanderdele normale! Eu cred ca la 55 kilograme si 1 75 ~! Nu te poti simtii gras grasa! si nu era vorba ca vroia sa slabeasca ci ca se simtea grasa ca toata lumea ii spunea acest lucru ca i grasa! ok? eu la 55 kilograme abia ma tineam pe picioare cnadva,.la inaltimea pe care o am.ok?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru VadTot):

De când hotăraşti tu ce-i normal?
Dacă ei i se părea că-i grasă, după standardele ei, înseamnă că aşa este.

| VadTot a răspuns (pentru Woodenpints91):

Un Medic nu cred ca ar ajuta o sa mai slabeasca daca ar apela la el! ok standardele ei dar totusi...si tot nu ai inteles nu eu am hotarat ce i normal ok? Si esti de accord cu mine ca fetele in general oricat de bine ar arata tot se simt ca nu arata bine? si mai ales oricat de slabe sunt tot au impresia ca sunt grase? Mai ales daca un doua persoane rau voitoare le spune ca sunt grase chiar cred asta!laughing)

| Woodenpints91 a răspuns (pentru VadTot):

O fostă prietenă de-a mea, avea 1.72 şi 48 de kg,iar eu îi spuneam că-i grasă,şi ea se înfometa să slăbească. Uitasem să-i spun că glumeam.
Deci da, o femeie, oricum ar arăta, când îi spune un bărbat mai apropiat ceva urât despre aspectul ei fizic, începe să devină complexată de chestia aia.

| Elvina a răspuns:

Fiecare fata isi doreste sa arate ca fetele din reviste, de la televizor. Suntem influnetate de ele.