| IoanaIonuca a întrebat:

Am visat azi noaptea ca tatal meu si fratele meu au facut accident, eu si mama mea fiind intr-o alta masina. Nu i-am vazut, ci doar m-a sunat cineva ca tati e grav si sa ma duc cat mai repede. Cand ajung acolo fratele era cat de cat ok, cu o mica durere la calcai/talpa (exact asa mi s-a zis in vis laughing ) si tati era mai rau, o persoana mi-a spus sa ma duc sa il vad repede, era cu un picior amputat si in loc sa-mi spuna cum e, m-a intrebat unde imi tin telefonul si de ce nu raspund (chiar ieri mi-a spus exact asta). Ce poate insemna? M-am trezit super speriata si m-am bucurat ca de fapt e doar un vis, dar ma tot gandesc acolo.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Uneori visele inseamna ceva, dar nu trebuie sa te gandesti prea mult, pentru ca oricum nu ai avea ce sa faci daca s-ar adeveri. Spune-ti rugaciunea seara inainte de culcare si roaga-te tot timpul pentru familia ta. A fost doar un vis. happy

| Tirana_Nentori_1918 a răspuns:

Visele sunt create de minte. Nu inseamna nimic... Decat niste frici interioare... Eu am o teorie ca visele sunt create de subconstient pentru ati transmite un mesaj, tie contientului.

| cevdet a răspuns:

Nu toate visele sunt premonitorii ci doar 1 la mie sau mai putine.

| Andwta a răspuns:

Poti sa vezi semnificatia pe enciclopedia viselor.