| anonim_4396 a întrebat:

"Analfabetul viitorului nu va fi cel care nu stie sa citeasca, ci acela care nu stie sa inteleaga" Credeti asta?

Răspuns Câştigător
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu se scrie cu 2 de''i'' se scrie cu 1 ''i'' ba da se scrie cu 2 de ''i'' nu, nu se scrie cu 2 de ''i''

19 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu, analfabet e altceva.

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ce?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai pe intelesul tau NU.

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Nu, bre! Ce e analfabetul?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

NU sti?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Persoană care nu știe să scrie și să citească.

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Se scrie cu 2 de "i". "Nu stii".

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? scuze ma grabeam, stiu asta.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum vorbesti serios? nici atat nu sti ca ''tu nu sti' se scrie cu 1 ''i''

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur ca se scrie cu 2 de ''i''

| anonim_4396 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

laughing Hai ca-ti dau funda, tu, cel/cea cu nume ciudat, asa ca ai fost simpatic(a) la aceasta intrebare.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se scrie cu 2 de''i'' se scrie cu 1 ''i'' ba da se scrie cu 2 de ''i'' nu, nu se scrie cu 2 de ''i''

| unknownn a răspuns:

Asta-i analfabetul prezentului, nu cel al viitorului.

| anonim_4396 explică (pentru unknownn):

Nț! Mai e pana ajungem la acel viitor!

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Nu cred pentru ca analfabet(=nu stie alfabetu adica nu stie citi ) n-are cum ca in viitor sa insemne ne incelegator adica prost atunti analfabeti cum se vor numi destepti
?

| anonim_4396 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Asa e, tu esti proba contrarie! rolling on the floor Ai dreptate.

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ti-am explicat mai pe scur nu vruiam sa te pliktiwinking

| Marius94_5839 a răspuns:

In acel context, analfabet nu este folosit neaparat cu sensul propriu, din dictionar, adica cel ce nu stie citi.

Din punctul meu de vedere, este adevarat, dar valabil si pentru prezent.

| yaquzo a răspuns:

Bai voi nu va vedeti ca toti sunteti analfabeti pentru ca discutati pe teme pe care nu le intelegeti. dupa cum afirma cae acare a pus intrebarea.