| Elena1234456 a întrebat:

Animalele au suflet?

Răspuns Câştigător
| c0rn3l1uss a răspuns:

Oamenii au suflet?

17 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sigur că da.Eu aşa cred.

| Elena1234456 explică:

Profesoara mea de religie insista ca nu au suflet big grin - pentru ca nu exista un rai al pisicilor sau al cainilor.

| AnaEindragostita a răspuns:

Logic ca au suflet tu ce crezi ce intrebarelaughing))))))))))))cand ii lovesti sufara si plang si cand ii ajuti st fericiti

| zorialbi a răspuns:

Au suflet, dar nu este nemuritor ca al nostru al oamenilor.

| Mina a răspuns:

Bineinteles ca au suflet! Dupa intrebare, cred ca nu ai avut niciodata un animalut. Incearca sa tii unul, sa vezi cat te iubeste! Sincer si neconditionat, nu ca unii oameni...

| Mina a răspuns:

Uite o "dovada":
http://www.youtube.com/watch?v=Z79Fi6ikwoU
De cate ori ma uit, de atatea ori plang! :)

| c0rn3l1uss a răspuns:

Mulţumesc pentru fundiţă.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Au mai mult suflet decat oamenii.

| francesca a răspuns:

Au si suflet au si minte.chiar mai mult decat au unii dintre noi

| Mirela a răspuns:

Carmen: mintea nu le lipsestewinking ca daca le.ar lipsi n.ar mai putea fi dresati [cum sunt ciobanestii germani la politie]
sunt f inteligentilove struck al meu are 5luni si deja e foare inteligent happy

| inna_1376 a răspuns:

Din bucata mea de paine, am hranit un om si-un caine.Cainele ma recunoaste omul nu ma m-ai cunoaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate le lipseste mintea, dar sufletul in niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alexu, sunt consitenta ca au minte, dar de expresia,, om fara minte`` ai auzit? Eeee, asta vream sa zic. Cum exista si oameni mai putin dezvoltati la minte, asa si animalele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da au suflet cum sa nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au suflet, dar sunt diferiti, ei iubesc conditionat:le dai de mancare si apa, te iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare de 0 puncte...cum sa nu aiba suflet? animalele au suflet, cum ai si tu cum au totii...

| Musique_7725 a răspuns:

Nu te mai lua dupa doamna de religie in aceasta privinta pentru ca nu este adevarat.Chiar daca nu exista un iad sau un rai al cainilor, pisicilor etc ele nu inseamna ca nu au suflet. Daca lovesti un om, il doare si plange la fel ca si un caine sau o pisica o lovesti, il doare si plange.Sau mai mult pisicile sunt mai destepte de milioane de ori decat un calculator de ultimul,, racnet". Sau cainele este prietenul cel mai bun al omului ...nu se supara pe tine ca un om care iti este bun prieten daca va certati

Întrebări similare