| scarllet a întrebat:

Anul acsta clasa mea organizaza Balul bobocilor si ne dorim sa fie mai spcial, mai altfel. Ce probe credeti ca ar fi potrivite.
Astept idei cat mai frumoase, amuzante si cu bun simt.

Răspuns Câştigător
| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

O idee de proba ar fi:fiecare concurent sa extraga un bilet cu o poezie...si un alt bilet cu un gen de muzica ...si sa trebuiasca sa cante versurile poeziei pe genul acela de muzica... e foarte amuzanta proba mai ales daca o sa le cada...rock sau hip hop laughinglaughing

6 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Mima in 5 minute
Baut 1 l de apa in 30 de sec
Mancatul hot-dog-ilor
Mancatul fricai dintr-o farfurie plata cu mana in 10 secunde, si castiga cel mai putin murdar
Cea mai mare coaja taiata dintr-un mar, cartof etc
Caratul oului cu lingura
Concursuri de memorie instant
Imitarea de personaje populare TV, carti, etc
Alergatul cu maine legate la spate

unele sunt sadice, si pe unele chiar le-am vazut la boboci

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Nu stiu, deoarece nu am ajuns la momentul acela, am doar 12 ani.happy
Dar un sfat, tot iti dau... Orienteaza-te de la ceilalti de clasa a10-a, a11-a, a12-a chiar si de la facultate...

Vorbeste cu cei din clasa ta, ce le-ar placea si lor...

Proba de dans, defilare:p...De barbierit balonul.De obicei se fac diferite concursuri... Miss And Master...

Te pupkiss
Sper ca ti-am fost de ajutor, si ca ti-am dat cateva ideiwinking

| Artemiss a răspuns:

Proba de dans nu trebuie sa lipseasca, pune-ti melodii diferite ca gen...
Sa faca haine dintr-o anumita bucata de material, taiata aiurea.Baiatul trebuie sa foloseasca fata drept model...
Declaratii de dragoste...
Fiecare pereche sa pregateasca un moment artistic:piesa de teatru, dans, cantat, recitat...
Concurs de cine mananca cel mai multrolling on the floor...
Pictat, dar legat la ochi...
Cine umfla cele mai multe baloane...etc

| Sara a răspuns:

Scrie ti pe foi de hartie fraze cu cuvintele intotocheate, chiar si cuvantul in sine sa nu fie corect, ci scris ori de la stanga la dreapta ori gresit, si ei sa descopere fraza big grin iar fraza sa nu die una la intamplare, poate fi chiar un proverb, o zicala, un citat, ca sa fie spontan :d
altceva este si renumitul dans sub bara stii tu, coboara bara cat mai jos big grin
3. intrebari de cunostinte generale despre partenerul de concurs big grin gen ce ochi are, si alte chestii minore.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Proba de danssmug? laughing Puteti pregati un concurs de dans, sa dansati pe grupuri chiar, nu doar in perechi: hip-hop, pop, orice stil
Cred ca ar merge...

| malina444 a răspuns:

La noi au fost 4 probe cat de cat interesante
fiecare pereche trebuia sa prezinte timp de 5 min.sau 8 nu mai retin. o varinata originala a unei piese de teatrulaughing aici am ras foarte mult. apoi. fetele la curat cartofi...baietii la batut cuie si o declaratie de dragoste pe care baiatul i'o spunea fetei.in momentul in care prezentau tinutele de seara