| Ady00pk a întrebat:

As dori sa-mi iau un caine big grin si as vrea cateva sugestiibig grin
M-am gandit sa aleg intretongueitbull, Husky si Rottweiler happy
Ajutati-ma sa aleg big grin mentionez ca stau la bloc.
Si mai specificati-mi ce inseamna sa ai un caine, de cate ori trebuie scos afara, ce trebuie cumparathappy Stiu ca trebuie o responsabilitate mare dar sunt gata sa mi-o asum big grin

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

Rottweilerlove strucke cel mai dragut cred eu...
eu am avut un catel, era pechinez.pentru inceput cand e mai mic nu il poti scoate in lesa, il scoti in fata blocului sa isi faca nevoile, iy dai lapte mai caldutz, bucatele mici de carne si mancare pentru caini inmuiata in lapte.
cand se face un pic mai marisor o sa inceapa sa iti roada de prin casa, isi schimba dintii, asa ca trebuie sa-i cumperi niste oase de gelatina care sunt f. tari, el le roade si le inmoaie.il inveti in lesa, si il certi daca isi face nevoile in casa, asa el invata sa se ceara afara
km atat e de stiut, restul vine de la sinehappydaca iy acorzi toata atentia necesara iti vei castiga un prieten de incredere.catelul meu cat era de mic daca ma vedea suparata venea langa mine si ma lingea, imi punea labutele dupa gat, sa ma impacehappyera un scumpkiss

10 răspunsuri:
| Alecsx4u a răspuns:

Husky ca-s putin mai prosti si mai putin periculosi tongue mananca ce il inveti sa manance tongue si de scos trebuie scos destul de des

| Radioactive a răspuns:

Eu mi-as alege un Husky, dar acum depinde de preferintele tale. Sa ai un animal de companie e chiar o mare responsabilitate, nu o joaca cum cred unii. Trebuie sa il scoti afara dimineata, seara, psi de mai multe ori. Trebuie sa il plimbi, sa ii cumperi mancare, jucarii, trebuie sa ii acorzi atentie multa, joaca-te cu el, ii trebuie si lesa, poate si botnita. Iar la bloc e si mai greu de crescut. Eu am avut pisica, incepuse sa isi faca nevoile prin toata casa si lasa foarte mult par.

| Laura a răspuns:

Husky, Rottweiler la bloc? Ei au nevoie de spatiu. Mai bine ia-ti unul de talie mică/medie happy

| Floreenofficial a răspuns:

Bineinteles...tre sa il scoti afara de vreo 3 ori pe zi si sa il hranesti suficient de bine si sa ai rabdare sa il educi.
succes!
http://www.google.ro/......http?/

| UnKnownDesire a răspuns:

Aceste rase de caini au nevoie de mult spatiu si rottweiler-ul si pitbull-ul sunt caini de paza de aceea ar putea fi agresivi cu unele persoane sa ai un caine e o responsabilitate uriasa si ai nevoie de mult timp liber iar vecini ar putea face reclamati din cauza ca cainele latra toata ziua daca ai mult timp liber si responsabilitate ti-as sugera sa-ti iei un caine de talie mica big grin mult noroc happy

| kidddo14 a răspuns:

Consider ca un caine mare (husky, pitbull, rottweiler etc.) ar avea nevoie loc mare unde sa nu se simta restrans/limitat...de exp o curte.Nu stiu daca genu asta de rasa s-ar potrivi pentru un bloc tinand cont ca-l ve-i scoate maxim 2 ore pe zi afara, gandeste-te sa nu chinui un catel, si ca sunt unii oameni care i-ar putea oferi conditii (o curte)

| paramore a răspuns:

Si inca ceva, pitbullul si rotwaillerul nu sunt agresivi decat daca sunt crescuti asa, informati-va. daca un caine este educat si crescut intr-un mediu linistit nu reprezita un pericol.si husky nu e o rasa proastawaitingsnt foarte inteligenti

| george_5360 a răspuns:

Si eu as dori sa imi cupar un caine si nu stiu ce...
as vrea un bulldog american dar am auzit ca sunt greu de crescut si ca poate sa devina agresivi mai tarziu daca nu i.i cresti bine...stiti la ce se refera?
si m.am gandit ca daca nu pot tine un bulldog american atunci un amstalf...este putin mai micut...voi ce pararere aveti?
eu la fel stau la bloc

| Elena_Simion_1978 a răspuns:

Eu zic sa iti iei un caine husky
sau care te reprezinta

| pitbulita a răspuns:

Daca nu ai avut nici un caine pana acuma eu iti recomand sa nu incepi cu unul de talia lor in primul rand si in a doilea rand o rasa din cele alese de tine sunt chinuite daca locuiesc intr-un apartament, asta ti-o spun din propria experienta.In a doilea rand din moment ce nu ai avut nici un caine nu o sa poti face fata atitudiniilor acestor cainii, rottweiler si pitbull-ul sunt caini de lupte care sunt foarte dominanti daca nu sti sa ai grija de ei si la o simpla miscare gresita te pot attaca, si asta ti-o spun din experienta, adica prietena mea a avut rottweiller la casa pe care eu una il cunosteam de cand era bebe si la 11 luni am facut greseala de am ma uit in ochii lui,ceea ce in lumea lor inseamna ca il provoci la atac, si asta a si facut, mi-a sarit direct la gat si eu am umblat cu multi caini in preajma mea deci nu iti recomand, iar husky este foarte de dominant si arogant plus ca la maturitate o sa trebuiasca sa il periezi de cateva ori pe zi, ceea ce nu cred ca ai tu chef sa iti uumpli apartamentul de par de caine. daca totusi te gandesti sa iti iei sincer iti recomand un fox-terrier cu care nu o sa ai probleme legate de par.cand sunt mici trebuie scosi afara dupa fiecare partida de somn, joaca sau mancare.adika de cate ori se joaca, mananca sau doarme trebuie scos afara pentru a nu-si face nevoie in casa, dresajul il poti incepe de pe la varsta de 4 luni asta ca sa realizeze si el ce are de facut si pentru ce o face.de preferabil mancarea sa fie de calitate deoarece incep de tineri sa aiba probleme cu parul datorita mancari facute in casa, sper ca am fost de ajutor