| mihai_2762 a întrebat:

As dori sa stiu si eu din partea celor care s-au apucat de heroina daca stiau ceva despre acest drog atunci cand au tras prima data? Si daca stiau cate ceva despre acest drog (heroina)de ce au facut-o?

Răspuns Câştigător
| p3bogdan a răspuns:

Heroina este un derivat al opiului, obţinut la sfârşitul secolului 19 prin sintetizarea morfinei. Produsă de compania de medicamente Bayer AG, heroina a fost exportată în 1898 în 23 de ţări din lume şi folosită un timp în tratamentul afecţiunilor respiratorii. Ulterior dovedindu-se riscurile ei de abuz şi grava adicţie (dependenţă} a fost inclusă pe lista drogurilor narcotice de abuz şi interzisă în numeroase state.CREAZA DEPENDENTA PSHICA SI FIZICA TE DISTRUGE TOTAL NU INCERCA!