| anonim_4396 a întrebat:

As dori un link sau continutul cu Mesajul romanului Contele de monte cristo Mersi anticipat! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| justagirl2 a răspuns:

Acum depinde ce intelege fiecare prin "mesaj". Alexandre Dumas are tendinta de a-si pedepsi personajele cam in toate cartile lui. oricum opinia mea personala in ceea ce priveste povestea ar fi ca daca ai ambitie si un gram de noroc poti sa "urnesti muntii din loc". iar de razbunare(cam asta e subiectul romanului) ce sa zic...l-a lasat in viata pe cel care i-a facut cel mai mult rau si s-a razbunat pe cei care erau niste "marionete"