| anonim_4396 a întrebat:

As mai avea o intrebare, acum ca stiti adevarul, cum se pun caciulitele? Imi place cum arata si as vrea si eu sa scriu asa!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sunt două moduri: Unul mai simplu, cu ajutorul unui program http://diacritice.ro/
Al doilea mod e "manual". Eu scriu manual, adică am setată tastatura română din control panel, dar literele româneşti înlocuiesc semnele cu care faci emoticoanele şi facerea acestora va fi puţin mai dificilă. Dă un mesaj pe privat dacă vrei să faci a doua variantă:)

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai simplu este sa apesi Shift+Alt pe tastatura. Apoi, cand vei apasa pe semnele de punctuatie aflate in dreapta tastaturii (parantezele patrate, acolada, punct si virgula) o sa apara litere cu diacritice. Si invata cum se numesc, e o notiune care se face in primele clase primare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu le pun direct din tastatură daca vreau sa le folosesc.