| mrrry a întrebat:

As vrea sa aflu si eu cat mai multe detalii legate de facultatile din bucuresti... unde sunteti voi? pe ce se bazeaza profilul? ce job ati putea sa obtineti dupa incheierea facultati? sper sa imi dati cat mai multe rasp ca am mare nevoie va >pupbig grin<

1 răspuns:
| YunaFFX a răspuns:

Eu sunt la Facultatea de Comunicare si Relatii Publice din cadrul SNSPA. Am terminat anul I si pot sa spun ca nu sunt dezamagita de aceasta facultate, in conditiile in care vroiam sa ma duc la Drept. Facultatea urmareste sa-ti formeze o baza teoretica pe care o s-o aplici in diferite aplicatii (destul de multe) si care sunt folositoare, zic eu, pentru ceea ce se cere la momentul respectiv pe piata. Trebuie sa fii o persoana activa, sa te implici in diverse proiecte, intership-uri (facultatea o sa-ti dea nenumarate ocazii), sa reusesti sa convingi publicul, sa ai un spirit critic. In principiu, diploma iti acorda titlul de specialist in comunicare si relatii publice. Cu ce te ajuta? Pai poti sa promovezi imaginea unei persoane, companii (un fel de management de imagine), sa fii purtator de cuvant, jurnalist, sa faci publicitate. Cam asta in mare. Sper sa te ajute.