| Petrovic a întrebat:

Aș vrea să scriu o carte. Mă gândesc să o scriu clasic, în Word. Cum ar fi mai bine?
Să o scriu în Word sau să o public sub forma unui blog (câteva pagini într-o postare)?

3 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Word este un procesor de text multidimensional, NU ai nevoie de el pentru o carte.
Are setari care te distrag, fond deschis, (dupa 100 de file scrise in Word, iti iei ochelari), in general, este ca si cum vrei sa rezolvi un calcul de 1+1, folosind Excel.
Mult mai utile pentru scris romane sunt: Simply. Write, Poe, yWriter5, Storybook, Booksmart, FocusWriter sau yWriter 5.2.0.5
Nu te sfatuiesc sa-ti lucrezi cartea nici in online, caci depinzi de internet si nimic din ce este in online, nu iti apartine.
Mult mai sigur e sa ai romanul in propriul hard, si de acolo poti sa-l urci cand vrei, si unde vrei.

| Dalmore a răspuns:

Word.

| Elena9328 a răspuns:

Postează pe wattpad.
Așa știi dacă e bine, sau nu.