| RazzMTB a întrebat:

As vrea sa stau de vorba in realitate cu astia intelectuali de pe site: mODIN, MeisterSchneitzel, RAY, suntserios. Ce ziceti? Ne vedem intr-o zi pe la o terasa? Poate ne uitam si la finala Euro. Mai discutam de incalzirea globala, mniezo, etc. Acceptati? laughing laughing aaa, am uitat sa intreb, din ce orase sunteti?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mă bucur că vrei asta,mai sunt și idealiști pe aici care mă jignește, omul este o ființă emoționala, omul are auto control limitat, auto controlul este genetic și strâns legat de glucoza din creier, atracția sexuală este 100% guvernată de niste procese subconștienței,nu poți auto contra dorința de atracție,și eu as vrea sa nu simt pofta de dulciuri sau de mâncare,putem asta prin creșterea dopaminei,daca luăm concerta,cocaina se ba bloca receptori foametei,de asta eu simt foamete doar după trecerea efectului de concerta,deși nu exista auto control,nici liber arbitru astea sunt fantezii idealiste,dar ce există repet tine de neurotransmițători,genetica,dar consider că în mod realist că putem avea auto control după ce simțim atracție sexuale,o putem stăpâni, in fata asta e o virtute, auto controlul e că un mușchi cu cât ai mai mult cu atât vei avea mai mult instant, deși ce scriu eu nu este că omul nu are auto control și are după ce simte, percepe la nivel conștient

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa facem la terasa? Tu nici nu ai voie bere ca esti cam minor.

| RazzMTB explică (pentru suntserios):

Lasa ca iti dau eu 10 lei si iei una si pentru mine… beau bere de la 5 ani, mai stam sa ne contrazicem acum pe tema asta? laughing

| suntserios a răspuns (pentru RazzMTB):

De aia pui intrebarile pe care le pui

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru RazzMTB):

Slab, mă băiatule.
Eu când am ieșit din burta mamei aveam halba de bere într-o mână și punga de semințe în cealaltă

| RazzMTB explică (pentru MeisterSchnitzel):

Si cu pl tot in gura ai iesit?

| mODIN a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

La varsta ta ma lasam deja de baut rolling on the floor

| Fatamuntilor a răspuns:

EU si ma inchipuiam userii top 100 pe un stadion cu tot felul dispozitive si pe Cristina servindu-ne cafele /sucuri, bere(fara alcool!

| mODIN a răspuns:

Nu ma uit la fotbal, dar daca-mi dati o bere si-mi ziceti cu cine trebuie sa tin, promit ca ma bucur cu voi cand se da gol rolling on the floor

| StoicAnalysis a răspuns:

RAY inteligent? Omul debiteaza chestii mistice sau vagi despre sexualitate si emotii. Cu siguranta nu as vrea sa ies la o bere cu un om care sa-mi tina mie predici constant cum ca sunt un animal cu nevoi sexuale sau despre chestii emotionale trase de par.

| RazzMTB explică (pentru StoicAnalysis):

Si nu esti?

| mODIN a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Ce-mi plac "beef-urile" astea de aici laughing

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RazzMTB):

Nu.

| RazzMTB explică (pentru StoicAnalysis):

Prietene, faci parte din specia de animale homo sapiens, despre ce vorbim?winking

| StoicAnalysis a răspuns (pentru mODIN):

Nu am nici un "beef" cu nimeni la modul personal, doar ca m-a bufnit putin rasul cand am citit din intrebarea dansului cum ca RAY ar fi inteligent laughing.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RazzMTB):

Ma refeream ca nu ma consider animal gen strict pe instincte si atat. Sunt capabil de autocontrol, abilitati cognitive superioare fata de alte animale, abilitati de autoconstientizare, inteligent emotional, etc. Ceea ce un animal simplu, nu are.
RAY are filosofia cum ca noi oamenii suntem doar animale bazate pe instincte si porniri. El asa se scuza atunci cand este incapabil sa reuseasca intr-un domeniu anume.