| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va avertizez in legatura cu anumiti useri. Multi pun raspuns cu un site cu ceva gen "zuum" sau ceva de genu. Acel site este doar un site unde ii puteti vota, sunt josnici. Da i-am dat mesaj Stelei, dar se pare ca nu a luat nici o masura si in plus chiar daca a luat cu unul, nu e de ajuns deja sa inmultit numarul userilor de acest felhappy

Răspuns Câştigător
| MomaieLoveGogaie a răspuns:

E doar ceva ''pe trend''oh go on.
Pana o sa realizeze ca asta e doar o mare teapa nu avem ce face, decat sa i tratam cu ignoranta.
In curand o sa incetezeoh go on

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna, @Ilove!
Cand vezi acest gen de postari, bifeaza jos "Neinteligibil sau spam" si da clic pe "Raporteaza". Este nevoie de minim 2 raportari (de la utilizatori diferiti), ca o postare sa nu mai fie vizibila pe site. Raportarea Spam-ului este incurajata pe TPU. Daca o facem toti, vom curata macar partial TPU-ul de aceste postari deranjante.
Iar Stelei trebuie sa-i trimitem mesaje cu link-ul profilului celui, care practica Spam. Atunci ea va putea sa ia masuri (sa-l suspende/avertizeze pe user-ul respectiv).
Totul sta (si) in mainile noastre.
Succes tuturor! Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

@Ilove, tocmai din acest motiv, ca sa putem fi ceva mai uniti, explic tuturor, de cate ori am ocazia, ca Spam-ul trebuie raportat (unii nu sunt inca informati). Daca ar afla toata lumea, si ar lua masuri macar o parte dintre noi, ne-am fi putut sa ne eliberam de spam definitiv (ei n-ar mai fi tentati sa posteze pe TPU, stiind, ca in 30 de secunde raspunsurile/intrebarile lor vor disparea).
Succes! Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

@Ilove, da, asa este. Si? Ce propui? Singura solutie reala, care exista, este cea, despre care am vorbit mai sus. Ce alt ceva ai vrea/putea sa faci?
Raportare sau/si mesaj la Contact (Stelei). Atat. Degeaba stam si ne plangem, trebuie sa actionam putin cate putin. Eu numai astazi am facut peste 100 de raportari. Tu cate ai facut? Aceasta intrebare nu este adresata tie in mod special si oricum este mai mult retorica.
Succes la raportari! Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

@Ilove, aici iti dau perfecta dreptate. In loc sa dea cate-un clic pe "Stupid", mai bine dadeau cate unul pe "Raporteaza".
Foarte bine faci, ca raportezi si tu. Respect!
Ca sa devenim mai uniti, de cate ori vedem cate o intrebare pe aceasta tema (Spam), trebuie sa explicam foarte bine celorlalti, ce si cum sa faca (vor citi mai multi). Atunci numarul celor, care se lupta cu Spam, va creste, si TPU va fi mult mai curat.
Succes! Numai bine!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Poate o sa ia Stela niste masuri cand ne asteptam mai putin.
Eu n-o sa dau mesaj cu zuum din ala.
Prefer sa fiu naturala, asa cum sunthappy
Pacat de cei care dau astfel de mesaje ca intrebare.
Scad in ochii nostri.

O seara placutahappy

| Nicoleta a răspuns:

Am observat si eu. Mereu raportez asemenea raspunsuri.
Acum cateva luni era cu un alt site "gbx" parca sau ceva de genul sau mai sunt useri caretrimit prin mesaj private.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@NOname: crezi ca nu am facut asta? Stiu, dar dupa parerea mea, din pacate nu suntem destul de uniti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@NOname: da dar nr. userilor de acest fel creste pe zi ce trece, vad din ce in ce mai multi. cred ca deja un sfert din site face acest lucru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@NOname: cred ca acelasi numar de raportari l-am facut si eu. Da, e adevarat ca nu putem altfel, dar daca nu se implica toti, degeaba.De exemplu am vazut ca destul de multi au dat la acele raspunsuri "stupid" si "nefolositor". Dar nu realizeaza ca e degeaba. Pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@NOname: multumesc, la felhappy