| AlexanderAdrian a întrebat:

As vrea sa vad cam ce cred altii despre cine ar merita titlul de televiziunea penibila a anului 2013.

Avem urmatorii candidati la titlu iar funda se ofera primului raspuns dat in ordine cronologica a carui varianta a fost data de cele mai multe ori.

1. B1tv - care a renuntat sa mai aduca prea multi politicieni in studio in schimb adunandu-se intre ei ca o cloaca de tate si facand glume de autobaza

2. Romania tv care a transmis o inmormantare in ajunul Craciunului si o emisiune alarmista despre pensii in ajunul anului nou

3. Nasu - care traieste din reluari, diversi penibili care pretind ca stiu secretele medicinei naturiste si retransmiterea emisiunilor unor sectanti religiosi

4. TVR3 cu pufulica...sau pufulita, nu s-au hotarat inca.

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Toate, dar absolut toate programele de televiziune au cel puțin o emisiune penibilă.
Ăstea românești le au pe majoritatea.

Nu le mai dați atâta atenție, că pe cârca celor care-i critică își fac ei publicitate.

34 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu am mai deschis televizorul de mult timp, mai ales pe aceste posturi, dar ceva îmi spune că toate se bat pe primul loc (şi nu sunt singurele).

| RockNbeer a răspuns:

Kanal D, de fiecare data cand am deschis TV-ul si am nimerit din greseala pe acolo, m-am scarbit de cat de libidinos poate fi postul ala.
O combinatie de glume tampite, stiri de cea mai scarboasa speta si, bineinteles, vedete.
Cea mai mare concentrare de **** din mass-media romaneasca, dupa parerea mea.

| sublime89 a răspuns:

Fara indoiala e Antena 3. Stiu ca nu e intre variantele tale, si stiu si de ce n-ai pus-o, dar ar fi trebuit.

| AlexanderAdrian explică (pentru sublime89):

Hai s-o luam metodic, antena 3 sustine usl, labe1 sustine pe hailanti. Mie nu mi se pare kosher sa vorbesc de penibilitate. Cred ca fiecare are creier suficient sa stie cine sustine raul cel mai mic si sa aiba si argumente nu baseli ieftine.

Daca ar fi fost anul in care Gadea l-a facut in fel si chip p-ala la telefon as fi inclus-o dar e 2013.

Da asa ca chestie de ce crezi tu ca a fost penibila in 2013?

| sublime89 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

A fost penibila in toti anii, nu doar in 2013. E singura televiziune unde nu auzi decat un singur lucru: propaganda anti-Basescu. Sunt chiar enervant de plictisitori. O televiziune care invita tot timpul aceeasi oameni, doar oamenii lor care sa spuna doar ceea ce vrea sa auda seful Voiculescu (aka Felix securistul mafiot). Badea cu limbajul lui de cartier. Gadea, un predicator esuat. Sa nu mai zic ca apara PSD-ul, cel mai corupt si mafiot partid care a existat vreodata in Romania. Cei de la Antena se fac ca uita ce personaje sunt acolo: Iliescu comunistul, Nastase puscariasul, Vanghelie analfabetul, Mazare primarul bufon, si lista poate continua. Toti uita ce rau a dus-o Romania cand era Iliescu presedinte si Nastase prim-ministru. Toti se fac ca uita ce nerabdatoare a fost tara sa scape de ei atunci. Sa nu mai zic de Geoana, marele lor candidat din 2009, care a mers sa se "relaxeze" la puscariasul Vantu chiar inainte de dezbaterea finala. Sa nu mai zic de Ponta plagiatorul, care si-a copiat lucrarea de doctorat iar acum se face ca ploua. Sa nu mai zic de legea amnistiei, si multe altele. Singura lor grija e sa nu intre pe rand la puscarie, stiind foarte bine cat au furat.

| AlexanderAdrian explică (pentru sublime89):

Zau invita aceeasi oameni? mai uita-te la B1, ca acolo nu-s aceeasi oameni. Nu decat putin. Pora carnatara, Orcan chelu infuriat, cristoiu lingaul de conjunctura, prisacariu refugiat ca nu-l mai suporta nimeni, intr-o vreme era invitat la rtv dupa care s-au ingretosat de el, si fiindca nu-i in stare nimeni sa ii suporte, vin cativa pedelisti guralivi posesori de alte glume de autobaza.

Cel mai mult ma ingrijoreaza nu basistii si nici gloata cealalta de incompetenti ci faptul ca prostia in Romania e enorm de mare.

Cred ca e cam greu sa compari un hot cu cineva care timp de 10 ani de zile a transformat scena politica intr-o continua jignire, pornind de la "tiganca imputita" si terminand cu invataturile despre cum sa bei sa nu fii prost. Cum o fi sa compari un hot cu cineva care in 10 ani de zile a reusit ceea ce n-a reusit nici iliescu, sa imparta pana si televiziunile si-asa de rahat in basisti si anti-basisti si sa-si promoveze fata retardata in consiliul european.

Intr-adevar sa-l luam la suturi pe Nastase pentru ce-a furat dar sa nu ne intrebam de unde plateste un bugetar, fie el si prmul bugetar al tarii impreuna cu fiica-sa, notar de doar doi ani, mii de euro pe luna pentru un credit de un milion de euro, mii de euro pe langa miile de euro platiti pentru garderoba din care face parte rochia cu aspect de vaca patata purtata la botez.

E greu sa spui ca USL-istii sunt sfinti. Dar voi astialalti aveti un tupeu extraordinar sa va mai uitati in oglinda cu constiinta impacata.

Succesuri si consider subiectul incheiat.

| M25M a răspuns (pentru sublime89):

Ma, sublime, ok, sunt cum zici tu astia de la Antena 3 (nu mai pot eu ca sunt) fie, sa zicem ca indiscutabil sunt si este asa cum zici tu. Insa oricum ar fi eu zic ca este ok ca macar o televiziune, una singura, sa fie impotriva puterii. Daca Basescu era atat de democrat si de dreapta cum sustinea nu ar fi avut mereu o problema constanta cu Antena 3 si cu Jurnalul National. Daca o ardem cu democratia, atunci nu ar fi normal ca toate televiziunile sa fie afiliate puterii.

| sublime89 a răspuns (pentru M25M):

Mie nu mi se pare ca Basescu are o problema cu ei, ci ca ei au o mare problema cu Basescu. Si nu stiu care sunt televiziunile alea afiliate puterii de care zici. Tu stii ca USL e la putere? In afara de B1, mie toate celelalte mi se par mai mult sau mai putin impartiale cand e vorba de politica. Eu chiar nu inteleg cum unii oameni i-ar prefera pe Iliescu, Nastase, Voiculescu, Vantu, Vanghelie, Geoana, Mazare, Voicu, Dragnea, Ponta, si toti ceilalti. Sunt toti la fel de hoti. Oricine ce ar zice, PSD-ul a fost si este cel mai corupt partid din tara. Nimeni nu-i intrece. Niciun partid nu e curat, nici Basescu nu e curat, dar nici asa murdar ca PSD-ul nu e nimeni.

| sublime89 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

La B1 au fost invitati PSD-isti si ieri, si s-au comportat frumos cu ei, au vorbit civilizat. La Antena 3 eu nu tin minte in ultimul timp sa fi avut pe cineva din partea opozitiei. Si atunci cand au, nu stiu sa faca altceva decat sa-i insulte.

"Prostia in Romania e enorm de mare". Uita-te la Vanghelie, uita-te la Mazare. Uita-te pana si la Becali, care s-a dat cu PSD-ul la alegerile din 2009. El care se tine mare credincios de dreapta. Daca asta nu-i prostie, atunci nu stiu care e.

Eu nu-l apar pe Basescu aici, eu critic PSD-ul. Tu tocmai aperi niste hoti. Ar trebui sa te intrebi daca e corect sa aperi astfel de oameni.

"Voi astialalti". Care "voi astialalti? N-am stiut ca e interzis in utlima vreme sa zica cineva ceva rau de USL. Vad ca ne intoarcem in perioada 2000-2004 cand chiar era interzis sa-l critici pe Iliescu, pe Nastase, sau PSD-ul, mai ales la tv, ca-ti sarea tot sistemul in cap. Ti se pare tie ca Basescu a interzis cuiva sa-l critice, sa-l injure, sa-l faca in toate felurile la tv? 10 ani tot asta au facut. Nu crezi ca daca ar fi vrut sa le interzica, ar fi facut-o pana acum? Mai invata istoria postdecembrista a Romaniei pana sa ajungi sa-ti alegi politicienii preferati.

| AlexanderAdrian explică (pentru sublime89):

Ar trebui sa te intrebi daca e corect sa sustii un om betiv, golan, hot, imprejurat de lingai incompetenti, golani, hoti si retardati, multi dintre ei cu aere de intelectuale pe care pana si "buldogul" i-a dat afara din PDL. Ar trebui sa te intrebi daca e corect sa lingi in fund postul cel mai basist din ultimii ani la care s-a format o clica de "jurnalisti' care nici macar nu stiu sa se exprime si fac o caterinca ieftina cu glume de autobaza.

Ar trebui sa stii ca toti fura si sa nu ai tocmai tu un partizan basist tupeul sa spui cuiva sa invete istoria postdecembrista ca eu am trait-o, nu am 13 ani sa ma fi nascut "ieri". Si in plus aici era vorba de atitudinea cretinoida a unor televiziuni, nu facea nimeni politica la modul asta dar na, oricat mi-ar displacea faptul ca s-a ajuns la impartiri genul postaci uselisti si postaci basisti, observ ca asta-i adevarul. Mai bine urmareste-l pe amicul vostru postac din linia intai, nea Vali Petcu. S-au terminat banii de postaceala, se ocupa si omu cu alte articole pe blog.

Cat de jigodie poate sa fie un om care sa spuna dupa 10 ani de mandat, deci atentie, acum la sfarsit nu dupa o luna atunci dupa ce-a spus-o, ca el doar a urat romanilor "sa traiti bine" si noi am inteles ca ne-a promis.

Da uite dintre doi hoti, il prefer p-ala care nu ma insulta si nu-si bate joc de mine si de romani asa cum a facut-o Baselu.

Revino-ti omule ca nu stii pe ce lume traiesti.

| sublime89 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ar trebuie doar sa te intrebi de ce a sarit toata Europa civilizata si SUA in capul PSD-istilor de 2 ori pana acum. Prima data in 2012 cand l-au suspendat pe Basescu, si a doua oara chiar anul trecut cand au vrut sa voteze legea amnistiei. Pana si socialistii europeni au criticat actiunile PSD-istilor, adica aliatii lor. Nu ti se pare nimic dubios aici? Adica toate democratiile adevarate din lumea asta nu sunt de acord cu ce vrea sa faca PSD-ul. Si Romania mai vrea sa mai ajunga tara civilizata... Nu poate din cauza unor oameni ca tine, care voteaza cu PSD-ul, care ne trage mai mult spre est decat spre vest. Si tu mai ai tupeul sa spui altora sa-si revina. Ma tem ca tu esti ala care trebuie sa-si deschida ochii si sa vezi in primul rand in ce tara traiesti. Dar cu o floare nu se face primavara. Vor mai fi destui ca tine care sa duca tara de rapa prin votul lor. Daca ar fi dupa mine i-as schimba pe toti politicienii, dar nu este cu cine. Dar decat sa ii vad iar pe PSD-isti la putere, mai bine ma mut din tara. Oricum, la vot nu ma mai duc in viata mea.

| mODIN a răspuns:

Eu nu ma mai uit la televizor.Prea mult bullshit, incepe sa ma enerveze.Dar cred ca cel mai naspa post din lume este Kanal D doar pentru ca are Roata Norocului care ar trebui interzis numai pentru nivelul de idiotenie a emisiunii.

| Rakanishuu a răspuns:

De ce pui problema unor topuri de televiziuni dacă ţie nu-ţi plac?

| AlexanderAdrian explică (pentru Rakanishuu):

Cred ca tu ai o mare problema, reciteste intrebarea si raspunde daca vrei. Vrei numa topuri pozitive? Uita-te la tvr3, acolo toti is calmi c-o mangaie pe cap pe pufulica.

| Rakanishuu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ok. Şi la ce folos topul tău? Crezi că o să atragi atenţia lor?
Nu, n-am să mă uit la TVR3 pentru că e naşpa. Televizorul în general e naşpa. În loc să faci şi tu nişte chestii utile pentru tine, sau, cel puţin, să ai ceva de lucrat, tu stai să urmăreşti nişte programe proaste - în special din punctul tău de vedere - ca să ce? Oricum nu interesează pe nimeni cu un nivel mai sus decât tine de topul ăsta. Tot ce faci este să critici nişte oameni proşti, la care nu ai nimic de comentat, pentru că-s proşti, din prea mult timp liber. Mai bine ai face mâncare.

| AlexanderAdrian explică (pentru Rakanishuu):

Televizorul nu e naspa, mai e un History, un HBO, un digi life, un discovery, un Cinemax, un Digi film, Fashion tv, Travel. Te asigur ca am o "dieta de televiziuni" extrem de variata.

Sigur ca tv-ul e naspa, e mai "cool" sa stam ore intregi pe TPU si sa punem intrebari la care putem afla raspunsuri in 5 minute folosind Google, sa stam pe facebook si pe mess sau pe whatsapp, normal, nu.

Gatim, stam cu televizoru inchis, pe facebook si ne preocupam pe TPU cat trebuie sa fie puta la 14 ani ca gramatica poa s-o ia dracu, si de ce am mai citi o carte cand s-a inventat "ieseala" cu "pretenasii"

Da aveti unii o viata tare "cool" ce sa zic.

| Rakanishuu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Păcat că pe tine nu programele alea te interesează.
Îs bolnavă. Ce ai vrea să fac altceva? Să citesc? Săptamâna asta am citit 2 cărţi. Da, din păcate n-am nimic mai bun de făcut decât să stau pe net. Eu rapandula aia de televizor o s-o deschid când o să rămân fără telecomandă. Sunt curioasă câte cărţi ai citit tu în ultima lună. Că de gătit sigur n-ai avut timp din cauza topului.

| Rakanishuu a răspuns (pentru Rakanishuu):

Nu te lua după exemplarele de copchii din vremurile astea ca să-ţi bagi... în toţi. Îmi pare rău că fac parte din generaţia asta, ce pot să zic. Dacă îia sunt idioţi, nu înseamnă că toţi sunt la fel. Ce? Tu nu ieşeai cu prietenii când erai tânăr? Aici nu vine vorba de ce e "cool ", ci de faptul că te simţi bine cu anumite persoane lângă tine. Chestia asta se practică de foarte mult timp... Tu acum ai ieşit de sub piatră?

| AlexanderAdrian explică (pentru Rakanishuu):

In ultima luna in ultima luna, Una singura ca are 900 de pagini, se cheama Vernor Vinge - Foc in adanc. Si inainte de asta am terminat vreo 5. Sunt pasionat de science fiction si mi-am cumparat cateva zeci de carti de la Nemira anul trecut. Si deocamdata am ajuns la pagina 211 din "Foc in adanc" asa ca na.

Imi pare rau ca esti bolnava. Te asigur ca ma uit atat la cotete tv cat si la programele alea intr-o mare masura. Urmaresc foarte multe filme pe HBO si Cinemax in special iar la History ma uit in special la asii amanetului si razboiul depozitelor iar la Travel la House hunters international si Hotel Impossible.

Eu sunt baiat ce ma freci cu gatitu asta? Nu ma pricep prea bine da macar recunosc.

| AlexanderAdrian explică (pentru Rakanishuu):

Sunt inca tanar, n-am 60 de ani. Mda ieseam, cand ieseam beam un suc o bere fara sa ne ametim si sa tipam ca animalele si sa facem glume de rahat sa ne-auda si la bulevardu vecin.

| Rakanishuu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

De ce mă faci pe mine copchil din ăla? Pe lângă temele zilnice citesc şi eu romane, stai liniştit. Dacă stau şi pe net înseamnă că n-am nimic mai bun de făcut.
Cât despre ieşitul tău cu prietenii. Da, ies. Dar nu în fiecare seară, destul de rar. Când am timp sau când am cu cine. Doar n-aş merge cu orice retardat căruia îi ştiu numele şi vârsta. Cu prieteni pe aceeasi lungime de undă ca şi mine.
Iar la gătit... Nu ştiu. Ai faţă de om care are ce căuta in bucătarie. laughing

| Rakanishuu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Păi aşa ar fi normal şi acum, dar...
Sincer nici eu nu-i înţeleg.

| AlexanderAdrian explică (pentru Rakanishuu):

"Ai faţă de om care are ce căuta in bucătarie." what the hell is that suppose to mean?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Stai calm, omule! Acum, se pare ca e foarte cool sa declari ca nu te uiti la televizor. E o distractie "vulgara" si, nu-i asa...noi suntem culti in cap si nu servim televizor.
Toti astia care "nu se mai uita la televizor de ani de zile" sunt foarte la curent cu ultimele aventuri ale lui Suleiman si au vazut tot programul de Revelion, cap-coada, pe toate canalele...inclusiv pe Trinitas! laughing

| NOname a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Nu ştiu de "toţi ăştia", dar tu văd că eşti foarte la curent.

Se pare că e foarte cool să te iei de oameni doar pentru că preferă alt gen de activităţi şi nu se sfiesc să o spună.

| AlexanderAdrian explică (pentru NOname):

Da boo hoo, nu-mi place golaneala, Facebookareala si gascareala. Tough luck.

| NOname a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Imaginaţia ta nu trece mai departe de aceste activităţi?
Fă, omule, ce-ţi place! Îţi interzice cineva? Eu mi-s alergică la televizor de ani de zile, dar nu am nimic cu cei care-s mai rezistenţi la tâmpenii, bravo lor!

| CorneliaC a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Esti tare in comentarii, imi place si ai mare dreptate. Ai un vot de la mine.

| CorneliaC a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu stiu de ce, dar comentariile tale ma fac sa rad tare mult big grin

| EarsOfAFox a răspuns:

Tu chiar te mai uiți la TV?

| AlexanderAdrian explică (pentru EarsOfAFox):

Da' tu la ce te uiti? Eu ma uit da la o selectie de programe printre care History si Travel, deci printre cotete mai urmaresc si lucruri care mai cultiva. Ce sa-i faci, fiecare se uita la ce poate. Si cand nu ma uit, citesc. Matale ce faci?

| EarsOfAFox a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu mă mai uit de 5 ani de zile. Cât despre canalele care te scuză să mai deschizi televizorul, pfff... găsești pe net mai multe.

| AlexanderAdrian explică (pentru EarsOfAFox):

Normal ca gasesc pe net, insa numai Discovery Science nu gasesc pe net. Si e logic ca mi-am luat tv cu led ca sa ma chiorasc in ecranul de la pc sau in loc sa vad HD sa transfer imaginea de pe net pe tv pixelata si urata. Da uite asa am sa fac.

Nu ti se pare ciudat ca toate persoanele care afirma treaba asta spun ca fix de 5 ani nu s-au mai uitat la tv? Care-i treaba cu numarul asta 5? Sunteti vorbiti?

| EarsOfAFox a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Habar n-am. La mine e pe bune. Chiar atâția ani sunt. Din 2009 până în prezent. Cei mai mulți se lasă în perioada studenției dacă se mută la cămin și n-au TV acolo ( și nici nu i-ar mai simți nevoia. Trăiască netul din Regie! )