| anonim_4396 a întrebat:

Asa cum exista oameni care au vederea mai slaba, sau auzul mai slab, oare exista oameni care au gustul slab?

Oare ceilalti oameni simt gustul unei mancari la fel ca mine, mai puternic sau mai slab?

Cum poti sa simti mai puternic gustul unui aliment?

Cum va imaginati viata daca nu am avea papile gustative?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da.

| Ineys a răspuns:

Normal.

| Eireann a răspuns:

Uite unul din efectele fumatului este ca se estompeaza simtul gustului. Simtitul gustului amar are o componenta genetica, de asta unii oameni prefera ciocolata amaruie si beau cafeaua fara zahar.
Gustul e fost foarte important pentru supravietuirea speciei umane.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fii flămând.