| MistarGoGu a întrebat:

Asa de curiozitate mai țin romanii borcane cu dulceata, zacusca și murături în spatiile PROTECTIEI CIVILE din blocuri? În subsol?
Dacă da RaSPutin cu nucleara măcar provizii sa avem! Adică norocoșii care vor ajunge în beciuri sa aibă ce baga la mate!

2 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Credeam ca te legi de ocuparea locurilor cu zacusti.
Sa stii ca mai fac romanii conserve pentru iarna. Dar daca avem parte de nucleara, nu mai ajungem la provizii. Nici daca sunt pe balcon. Pleci dincolo cu matele goale.
La ce credeam eu, raspund: Noi nu avem spatii de protectie civila. Avem pivnite facute de constructor si inabulate in CF. Dar am afost avertizati ca in caz de... trebuie sa le eliberam si sa le punem la dispozitie ca adaposturi. La fel si la blocurile astea mai noi care au garaje la subsol. Trebuie sa le elibereze si sa le lase ca adaposturi.

| MistarGoGu explică (pentru Dragobeta):

Nici când au dat americanii 2 nucleare peste Japonia NU au murit TOTI ca nu avea cine sa mai fabrice : Sony, Toshiba, Mitsubishi &&& more!
Este adevărat au fost mai slabe ca putere fata de cele de azi! Speram totuși sa ne bucuram de gemuri, compoturi și zacusca IN TIHNA!