ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a întrebat:

Asta e o intrebare adresata celor care sunt studenti in Iasi si care locuiesc in Codrescu: Imi poate spune si mie cineva, cam care sunt conditiile in caminele de acolo? In afara de C11. Nu de alta, dar sa stie capcaunu' la ce sa se astepte. laughing Ca, pe site, nu exista nicio poza. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Sunt din Iasi, dar nu mai sunt studenta demult. Totusi cred ca in Codrescu nu difera cu mult conditiile fata de alte camine studentesti. Peste tot e cam la fel. Depinde si de norocul fiecaruia. O camera relativ mica, cu 3 sau 4 paturi si chiuveta in camera. Cam asta ar fi.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rux, cred ca au fugit toti studentii de pe site! Banuiam eu ceva dupa ce intrebari intalnesc pe aici.
Dar ceva intrebari despre Lady Gaga aia sau Justin ala n-ai?
Asa, stiam si eu sa raspund!hee hee

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

@Dmonik: Ma jignesti! Stiu TOT si despre Gaga aia, si despre Justin ala, asa ca n-am ce sa-ntreb; mi-s doctor!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andraxur, Monika. Justin Imberber cica a murit... de ciuda ca lady Gogu a cistigat 60 milioane verzisori intr-un an. Sa va mai spun noutati? Lady Gogu nu e nici muiere nici barbat, a descoperit ca e asexuata rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

XJR, taci, nu mai spune rautati gratuite! Nu sti despre ce vorbesti!
Ieri m-am intalnit cu doamna aceasta si cu fiul ei, habar n-ai ce relatie extraordinara au cei doi!
Nu stiu cum se vede din afara, insa v-ati dori toti sa aveti asemenea copil si toti ati fi invidiosi pe un copil cu o mama de calitatea Ruxandrei!
Felicitari Ruxandra si bafta creaturicii tale frumoase si inteligente!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

Multumesc, @Dmonik! Intr-adevar, faptul ca, timp de 20 de ani am fost si mama, si tata a facut ca relatia mea cu fi-meu sa fie una foarte apropiata si foarte speciala. Lui Stefan ii vine greu sa inteleaga lucrurile astea. El nu face altceva decat sa demonstreze teorema cu strugurii acri.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

@ XJR:Bine ca nu se da romana la admitere la medicina!
Omule! Ai o obsesie pentru mine! Ti-am citit de curiozitate, raspunsurile de pe contul asta. Te contrazici... e clar ca nu esti cine spui ca esti. Altfel, cum explici ca, o data esti destul de in varsta ca sa ai artroza si pe urma esti elev de liceu? Sau ca o data ai ochii verzi si o data caprui? Sau ca esti cand din Timisoara, cand din Bicaz, cand din Vaslui? Ca sa nu mai vorbim de aceleasi greseli de ortografie in ambele conturi, acelasi limbaj de lemn pe care niciun elev de 18-19 ani nu-l foloseste. Era la mare moda acum vreo 40 de ani.
N-as fi vrut sa scriu toate astea, dar continui sa ma provoci si, pot fi acuzata de orice, numai ca as fi cretina, nu.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

@XJR: Nu cred ca este problema dvs. modul in care imi alint eu copilul. Pe mine nu ma intereseaza cum ii spuneti dvs sotiei, sau mai stiu eu cui. La mine in casa, EU fac regulile si nu aveti absolut nicio calitate sa mi le judecati. Deci, chiar nu sunt dispusa sa va explic ce conotatie dau EU termenului atunci cand ma refer la fi-meu. Va rog sa nu va mai depasiti atributiile si sa nu mai judecati pe nimeni. Nici macar pe cineva cunoscut, necum o persoana virtuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa intervii intr-o problema personala care NU te priveste si care NU are legatura cu subiectul initial si pe deasupra incercind sa dai o interpretare negativa unui alint, nu este decit o icercare disperata de denigrare. Cred ca nu are nimeni probleme in a face diferenta dintre alint si rautate. Eu ii pot spune iubitei mele "placintica mea" sau "gogosica mea". Asta nu inseamna ca-i o placinta sau o gogoasa. Sau ii pot spune "zgripturoaica mica", nu inseamna ca e zgripturoaica. Asa o alint si de altfel e problema fiecaruia cum alinta o persoana la care tine. Dar nici nu poate fi interpretat intr-un mod negativ lucrul asta. E si penibil si deplasat.