| David112309 a întrebat:

Astazi am spart un geam la o casa din afara scoli eu eram in incinta scoli daca il platesc se poate intampla ceva rau?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand astazi? Ca-i 4 dimineata acum...

Mergi la oameni acasa si recunoaste-ti vina oferindu-te sa le platesti geamul, sa nu anune Politia si scoala, ca- mai rau.

| Dismally a răspuns:

Nu patesti nimic, dar e bine sa vorbesti cu oamenii, iti ceri scuze si le platesti reparatia.

| mODIN a răspuns:

Pai va depinde de cum l-ai spart. L-ai spart din greseala sau ai luat un bolovan din curte si ai aruncat in geam in timpul orei?

Pentru o bucata de sticla nu patesti nimic, dar daca l-ai spart cu o intentie anume, pentru intentie s-ar putea sa patesti ceva.

| Dragobeta a răspuns:

Daca platesti geamul si iti ceri scuze sincer, nu patesti nimic.

| sweetglitter a răspuns:

Nu patesti nimic daca te duci la persoana sau persoanele care locuiesc in acea casa si ii/le zici ca ai spart geamul. E mai rau daca nu faci nimic in privinta asta. Partea proasta e ca trebuie sa platesti reparatia geamului.