| Buresbista123 a întrebat:

Astazi se implinesc 12 ani de la prabusirea turnurilor gemene voi ce credeti ca s-a intamplat cu adevarat acolo?

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Numai,,Bin Laden,, si americanii stiu ce a fost acolo, noi nici intr-o 100 de ani nu aflam adevarul

| Buresbista123 explică (pentru mona):

Adevarul se stie operatiunile false flag sunt o practica comuna a guvernului american--- http://www.youtube.com/watch?v=FuinaIm-kd4

| Wøodenpints a răspuns:

Chiar nu-mi pasă. Eu sunt în România. Turnurile alea sunt la zeci de mii de kilometri. Nu cred că merită sa-mi bat capul cu ceva ce se află atâț de departe, care s-a petrecut acum mult timp și care nu mi-a afectat absolut deloc viața.
Nici măcar în ziua în care s-a întâmplat. Țin minte căeram la școalăși mi-a povestit despre asta un coleg care avea internet (pe vremea aia puțini aveau). Nici atunci nu mi-a păsat. Pentru că nu-i ceva care să aibă legătură directă cu mine, deci nu mă ajută cu absolut nimic să știu chestii despre acel eveniment.

| Dariusuu a răspuns:

E un mister.

Ţin minte că atunci când s-a întâmplat asta, toate canalele de ştiri erau în direct.

| LegionarulRoman a răspuns:

Http://www.razbointrucuvant.ro/......-terorist/

http://www.razbointrucuvant.ro/......un-razboi/

Baga mare si citeste.Nu mai am nimic de zis.Acel moment a fost intoarcerea armelor "impotriva terorismului". Dupa parerea mea...cea mai mare manipulare din istorira manipularilor(care este foarte voluminoasa si continua fara probleme si in prezent).

| Buresbista123 explică (pentru LegionarulRoman):

Cea mai mare manipulare s o lasam totusi pe seama religiilor, eu unul ma intreb ba nene chiar toti astia de la tv toti al de badea ori gadea sau rares bogdan etc nu au habar de lucrurile astea de nu le prezinta sau nu vor ori n au voie?

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Buresbista123):

Dupa parerea ta religia e cea mai mare manipulare. Poate religia romano-catolica.Eu in sanul Bisericii Ortodoxa ma simt perfect sigur cuu invataturile Sfintilor PArinti.

Cea mai mare manipulare ramane in continuare a bilderbergilor masoni!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Buresbista123):

Bei,falsele religii care se ivesc prin lume(precum sectele) te cred si eu ca sunt rele.

Daca ne ghidam dupa videoclipurile de pe youtube in cercetari este foarte grav. Daca tot iti plac documentarele citeste pe bune o carte frate.

Asa cum tu imi dai exemple pe pitpalacii tai, eu il dau exemplu pe marele roman, om si filosof Petre Tutea. Citeste cartea : "Intre Dumnezeu si neamul meu ".Si ma lasane cu alde Christopher Hitchens ...filosoful lu' peste prajit care tine lectii anti-religie intr-un sanctuar(asa pare). Nici nu ma mir ca ateismul devine incet incet intr-o religie in sine, care se inchina la Bing Bang si evolutie(pe care le pot demonta cu degetul mic).

Ce naiba! Am ajuns sa ma uit pe youtube la un tip numit "Hitchens ". Da-o draq' de treaba.

La revedere si sper ca am clarificat treaba cu 11 septembrie.

Eu am destule experiente in viata si vad viata foarte filtrat. Candva vei intelge (daca nu va fi prea tarziu) si tu si Hitchens ala.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru LegionarulRoman):

* "ma lasane"

Corectare:mai lasa-ne

Vrei sa vezi adevarate reportaje facute de experti despre nenorocirile din lume?

IATA!

http://www.youtube.com/watch?v=1oDoO5QpLv0#t=1263

Uite ce fac occidentalii dupa care tanjiti.Civilizatia si "cugetarea libera"(ateismul) le-au iesit atat de tare prin gura, ca au nevoie din nou de sclavi. Uite ce fac tarile atee si occidentale "open mind"! Distrug populatii!

Rusine! Nici nu-i de mirare! Ateismul este bun si frumos doar pe fata...dar cand il musti este un fruct otravit!

| Buresbista123 explică (pentru LegionarulRoman):

Imi pare rau ca gandesti asa, ar trebui sa le vezi sunt oameni de stiinta recunoscuti international cum e Dawkins si multi alti oameni destepti bine pana la urma e vb de ratiune si logica sa ti dai seama ca Dumnezeu nu exista ca el este la fel ca Zeus, Thor, Allah etc cauta si vezi de unde au plecat religiile si ce inseamna ziua de 25 decembrie, iti dau un indiciu-Cosmosul, soarele fiind in prim plan...http://www.youtube.com/watch?v=88GTUXvp-50
Hitchens a fost un geniu uita te la toate dezbaterile pe care le a facut pe tema asta, faptul ca zici de Tutea e irelevant si eu pot sa ti dau nu stiu cate exemple de citate date de atei -http://www.youtube.com/watch?v=KMKPVECn0J0
Nu stiu tu cum poti sa demontezi evolutia eu zic sa te ma uiti in oglinda din cand in cand... faptul ca esti asa razvratit si inchis la minte dovedeste ca nu esti un om rational

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja au trecut 12 ani de atunci? Frate, ţin minte că am urmărit chestia aia în direct(cu asta mă voi putea lăuda în faţa nepoţilor).

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Si eu la fel tot in direct eram acasa, ce crezi despre eveniment e chiar asa cum auzim prin mass media?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu prea m-a interesat acest subiect niciodată, însă în mod cert ceea ce ne spune presa este ceva fals. Americanii au multe de ascuns, şi de cele mai multe ori nu reuşesc să o facă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat de oamenii morti, din cauza unor jocuri politice s-a ajuns la asa ceva, rusine America!
Intereseaza-te sa vezi cine si ce depozitau la subsolurile acestor turnuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa-ti spun sigur 100% este ca disparitia sau distrugerea cutiilor negre (toate) in catastrofa este imposibila. deci, cred ca e facatura.

| justmebi a răspuns:

Sincer nu stiu ce s-a intamplat, dar imi amintesc ca ma uitam la tv la stirea asta si eram foarte panicata(nu stiu de ce) si a inceput un vecin sa urle "traiasca infernuuuul!" laughing

| Buresbista123 explică (pentru justmebi):

Reactia vecinului e de om cretin atat iti zic

| justmebi a răspuns (pentru Buresbista123):

No *** sherlock laughing