| Furnicuta000 a întrebat:

Astia de la meteo sunt sanatosi? Dupa atatea zile, chiar saptamani cu 30+ grade, sa nu mai zic cate zile cu 40+ grade au fost, vin si zic "fratilor, se strica vremea, vine vreme urata, cu ploi, temperaturi scazute". Pe langa faptul ca nu sunt temperaturi scazute ca eu tot am transpirat azi si m-a batut soarele in cap... oare care ar fi vremea perfecta pentru ei? Nici la 40 grade nu e bine ca e "disconfort termic exagerat de mare" nici la 25 grade cu ploaie nu e bine, nici la 10 grade ca e "frig si mohorat".
Acum va intreb si eu pe voi ca sunt curioasa, care ar fi vremea perfecta pentru voi?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Maxim 20 grade.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prin liceu a fost vremea perfecta pentru mine sad

| gabicoo a răspuns:

La mine chiar s-a simțit răcorirea.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Ideal ar fi 25°C maxima zilei.

| ioana748 a răspuns:

Astia de la meteo sunt varza.
Credeam ca doar eu am remarcat.
Sa si ia servici si sa ne lase.

| LisaJulie a răspuns:

Asta este vara în Balcani și sudul Europei! De căldură scapi în țările scandinave, Canada sau Rusia

| Cipi1212 a răspuns:

Să fie 25-30 grade.

| Mindfulness a răspuns:

27-29 de grade ar fi temperatura optima vara, maxim 30 pentru mine. Pai a spus așa că nu a mai plouat nu că ar fi o ușurare și că vremea se mai domoli, daca nu plouă și scădeau temperaturile ușor spunea că se va domoli dar cum plouă a menționat că se strica vremea.