| sweety_9492 a întrebat:

Ati avut vreo data impresia ca nimic din ce faceti sau ati facut pana acum nu e cea ce va doriti sau v'ati dorit de la viata? Ma refer chiar si la viata sentimentala!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum spune si @Mishooletz toti am avut sentimentul acesta macar o data in viata. De multe ori faci unele lucruri doar pentru binele altora, ca asa face toata lumea sau ca asa ti-a sugerat cineva (familia, prietenii, iubitul etc)chiar daca nu iti fac mare placere. Sau nu faci unele lucruri pentru a nu supara pe cineva. Si uite asa multe din viata ti se schimba si constati ca aceste schimbari ti-au dus viata intr-un sens in care nu-ti mai place, nu te simti "tu" si simti ca nu e de fapt ceea ce iti doresti.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In viata sentimentala, nu prea m-am aruncat cu capul inainte.Am crezut ca merge ratiunea si acolo.Nu e chiar asa. Uneori mai trebuie sa mai gandesti si cu creierul din piept
In general, sunt multumita de alegerile facute, dar se putea si mai bine.Si am sa fac sa fie mai binewinking

| sweety_9492 explică:

Va multumesc :X din pacate in viata trebuie sa te mai si sacrifici ca sa iti fie bine in viitor...chiar daca nu e cea mai buna alegere si stii asta speri doar ca o sa fie bine.:-(nu de geaba se spune ca speranta moare ultima.

| Mishooletz a răspuns:

Cred ca toti avem un sentiment de genul asta macar o data in viata. E inevitabil sa nu iti doresti mai mult sau sa schimbi lucruri pe care la un moment dat le credeai potrivite pentru tine happy

| problematic_9107 a răspuns:

Da, mi se intampla des sa am impresia ca nimic din ce fac nu e ceea ce imi doresc... dar nu asta e problema cea mai mare, ci faptul ca daca fac ceva ce nu imi place, nu iese nici bine. Asa ca am decis ca de acum inainte voi face doar ceea ce imi place, fara a incerca sa ma impart in doua... nu mai vreau sa fac compromisuri sau sa ma las pe mana destinului, nu vreau sa renunt la integritatea mea, ca si om, doar pentru a-i face pe plac altcuiva. Cine ma place, ma place asa cum sunt si cu asta basta. Am o singura viata si vreau s-o traiesc cum pot mai bine.
iti urez si tie noroc, sper sa reusesit in viata, pipiciiii:X