| CravataAlbastra a întrebat:

Ati fost vreodată la descantat la turnare de cositor? Pentru ce v-ati dus (ce frica) si daca a avut vreun efect?

3 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Niciodata nu te duci pentru frica, descantece, cununii legate, farmece etc. la vrajitor, ci din contra...te duci in casa Domnului, la preoti, manastiri etc.
Unul ca vrajitorii nu lucreaza cu Dumnezeu chiar daca spun despre nu stiu ce "magie alba", chiar daca te trimit la biserica, chiar daca vezi la gatul lor cruci etc. ci lucreaza cu dracul, si la propriu, si la figurat. Ai toate sansele sa sfarsesti santajat/a si, eventual batut/a, cu datorii si cine stie iti mai pui si capat zilelor, iar problemele ti se vor accentua in mod vizibil, chiar daca in prima parte vei avea impresia ca se rezolva.
Pe cand cu Dumnezeu problemele se rezolva sigur, unele imediat, altele mai incet, dar sigur, fara a fi santajat, fara a se cuibari frica in sufletul tau si intotdeauna simtindu-te iubit/a.
In loc de descant fa o rugaciune: exista rugaciuni pentru orice fel de problema, doar da un search pe google.
Mai poti citi sau viziona viata Sfintilor mucenici Ciprian si Iustina, dintre care Sf. Ciprian a fost un mare vrajitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai fraierii pun botu la prostiile astea.
Am citit o știre acum câteva zile despre o persoană care a apelat la o tanti din asta cu multe fuste si a sfârșit prin a fi șantajată de aceasta.
Ai grijă, nu e de joacă cu țiganii ăștia.

| Goonies a răspuns:

Ce fumati frate?