| Anonimus99911 a întrebat:

Ati fost vreodata pusi in situatia in care sa nu stiti ce sa ziceti? happy
Spre exemplu cand ma duc la meditatii si ii pui banii doamnei pe masa la final, ea spune Multumesc, iar eu nu stiu ce anume ar trebui sa zic, mi se pare ciudat sa zic Cu placere, de obicei nu zic nimic si e cam ciudat. Cum gestionati aceste situatii, nu vreau un raspuns stric la ce am zis, ala e doar un exemplu random

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

II raspunzi tot cu multumesc, fiindca si tu ai primit lectii de la ea, asadar ii poti raspunde: "si eu va multumesc, pentru tot ce ma invatati si-mi explicati dvs."

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cazul de fata nu trebuie sa zici nimic.
Nu e nimic rau sa nu zici nimic cand nu ai nimic de zis.

| Mindfulness a răspuns:

De asemenea ii poți spune.

| AndaAlexandra a răspuns:

Îi poți mulțumi înapoi. Ii spui: Mulțumesc și eu.

| RazzMTB a răspuns:

Ii raspunzi si tu: "Cu placere!" ca sa nu pari prost crescut

| Anonimus99911 explică:

Sau oameni care isi cer scuze degeaba, fara ca macar sa fie vina lor, cum anume ar trebui sa reactionez pe moment, cum am zis, de obicei nu zic nimic si e ciudat

| AndaAlexandra a răspuns (pentru Anonimus99911):

Îi poți spune: Stai liniștit, Nu face nimic, E în regulă...