| Goddessss a întrebat:

Ați încercat Facebook dating careva de pe aici?
Dacă da, aștept păreri sincere

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am încercat Facebook Dating pentru că nu am acces la el, dar am văzut cum merge treaba pe alte aplicații.
Nu trebuie să îți fie frică de discuțiile online atât timp cât nu dai date prea personale cu care să poți fi șantajată. Am dat o dată de un nebun care zicea că știe unde stau. A spus asta ca să mă intimideze pentru că l-am refuzat. Vorbea în dodii așa că l-am blocat pe mincinos laughing. Nu ezita să folosești opțiunea block când vezi că întinde coarda.
Cea mai mare problemă nu sunt nebunii, ci lipsa interesului de a purta o discuție profundă. Multe persoane se trezesc cu n cereri și mesaje. Unele discuții le lasă în aer pentru că au primit mesaj de la altcineva. Îți spun din propria experiență că e frustrant să îți trimită cineva mesaj, ție să îți placă conversația, iar cealălaltă persoană să nu îți mai răspundă la mesaj pentru că a primit alte mesaje. E multă superficialitate + că trebuie să înveți să vorbești cu mai multe persoane în același timp laughing
Personal cred că e o pierdere de timp și energie.

15 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Bănuiesc că este ca orice altă aplicație de dating.
Nu am avut curajul să intru.

| Goddessss explică (pentru Ofiintă):

De aia întreb, ca nici eu nu l am.
serios
lol

| Ofiintă a răspuns (pentru Goddessss):

Nu am avut curajul să intru pentru că, de regulă în ceea ce privește interacțiunile virtuale, nu găsești calitate. Indiferent de faptul că este Facebook dating, badoo sau oricare altă aplicatie. Pănă la urma, toate sunt niste aplicatii unde intră persoane care o fac pentru a suplini anumite lipsuri. Este o metodă practică si la îndemana oricui, mai ales al celor care nu au viață socială.
Strict legat de Facebook dating, o prietena obisnuia să intre și mi-a spus că nu o mai face.

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

De ce nu ai curaj?

| Goddessss explică (pentru Nemessys):

Motive personale.
securitate, mi frica sa vad de ce dau pe acolo, mi frica sa dau de nebuni ori știu eu ce, dar no trebuie sa ti asumi multe chestii.
mi frica si de faptul ca poate o sa afle si cunoscuții de activitatea mea pe acolo.
multe chestii, dar cine știe poate chiar o sa încerc totuși.
Încercarea moarte nu are!

| Goddessss explică (pentru Ofiintă):

De ce nu o mai face?

| Ofiintă a răspuns (pentru Goddessss):

Pentru ca a dat doar de persoane cu care nu era o plăcere să interacționeze.

| Goddessss explică (pentru Ofiintă):

Ioi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e ok.
E destul de multa lume acolo. Nu iti apar prietenii.

| Nemessys a răspuns:

Atat timp cat aplicatia functioneaza, inseamna ca este buna.
Ce tip de persoane o sa intalnesti acolo, aici difera de la persoana la persoana.

Try it.

| PainTech a răspuns (pentru Nemessys):

"Atat timp cat aplicatia functioneaza, inseamna ca este buna.".

Nu neaparat. Mai ales cand e vorba de platforme mari precum Facebook sau Microsoft. Uneori mentin un serviciu sau o aplicatie doar pentru a avea mai mult control asupra pietei, chiar daca serviciul respectiv nu e atat de mult utilizat.

| Nemessys a răspuns (pentru PainTech):

Eu voiam sa zic ca multa lume spune despre o aplicatie ca este proasta doar din cauza persoanelor sau continului pe care-l gasesc acolo.
De exemplu. tiktok. Eu cred ca tiktok functioneaza perfect. Banuiesc ca nu are bug-uri, nu da crash, nu are lag si toate functiile merg perfect. Dar daca tu gasesti pe tiktok toate porcariile, atunci asta este altceva. happy Nu aplicatia este proasta, ci o mare parte din continutul publicat acolo.

| PainTech a răspuns:

"Ați încercat Facebook dating careva de pe aici?"
Da.

"Dacă da, aștept păreri sincere"
La fel de superficiala ca restul platformelor de dating online.
Cu 3-4 poze, o descriere de 2-3 randuri, 3 hobby-uri generice nu ai de unde sa stii daca peroana respectiva e interesanta sau nu pentru tine.

Ai putea la fel de bine sa dai "swipe right" la toata lumea, e tot aia...

| dragodana a răspuns:

Salut!
Am incercat.
Am dat si peste un pradator sexual, si am dat multe x-uri, dar tot acolo am intalnit si un "prieten cu beneficii".
Depinde ce iti doresti.O relatie adevarata se leaga greu pe acolo pentru ca majoritatea vor doar sex.
Incercarea moarte n-are.

| Cheo0S a răspuns:

Doar dupa nume mi se pare trash.