| Catrice a întrebat:

Ați întâlnit vreodată persoane care sa va schimbe modul de gândire?

16 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da. Tot ce ma inconjoara si este om. Deci, oamenii din realitate si din mediul virtual.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dap.

| Bondarel99 a răspuns:

Da, persoane atat de rele la suflet ca m-au facut sa vreau sa fiu eu cat mai buna.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Modul de gandire...nu. Fiecare gandeste in felul sau, e greu sa schimbi o persoana care are parerile sale.

| Clytia a răspuns:

În anumite privințe, da.

| alina2k18 a răspuns:

Da, mi-a schimbat un pic perceptia asupra vietii si a lucrurilor care conteaza cu adevarat.

| lilith16 a răspuns:

Sa incerce da, sa o faca nu. Poate din melodii, dar f2f niciodată, nimeni nu ar putea sa-mi schimbe mie treburile de genu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,2.Dar nu sa mi-l schimbe, ci sa contribuie la formarea lui

| SilentRain a răspuns:

Da

| whatevernvm a răspuns:

Nu prea

| Drimmero a răspuns:

Nu, am propria mea gandire si nu ma las influentat,, de fel sunt incapanat.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu mi-au schimbat modul de gândire, dar unele persoane m-au făcut să "văd " și alte abordări, puncte de vedere interesante pentru diverse situații.

| MPersephone a răspuns:

Nu in mod radical. Dar cu siguranta mi-a influentat modul de gandire.

| Arrakis a răspuns:

Nu neapărat, dar din fiecare interacțiune cu o persoană înveți ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, eu gandeam cumva si cineva a avut ceva de zis facut contra cum stiam eu lucrurile, si mi s-a intamplat cand acea persoana insista sa fie diferita sa-mi schimb opinia despre acea persoana, si apoi cand nu m-am mai inteles cu persoana mi-am schimbat gandurile despre toata lumea care era intre noi. Si apoi dupa o perioada lunga de stres si panica cat imi cauza, m-am intors in trecut sa ma descopar pe mine insami ce desteapta eram eu si ce i-a mers sa-si bata joc de mine.
Sa gandesc altfel n-am de ce, mereu m-am dus cu gandurile intr-o singura directie. Dar am avut si perioadele alea cand dau de un baiat si "invat" prostii de la el, si mintea mea traieste in iluzia care mi-a dat-o, aceea e dragostea, te orbeste de numai vezi nimic altceva si tot ce iti spune e "sacru"Eu consider ca gandesc la fel dintotdeauna, doar am invatat lucruri noi si am ramas tot eu cu aceleasi alegeri si fobii.
Oamenii cand nu stiu, ei fac scandal contra adevarului din teama, apoi cand afla adevarul se calmeaza si inceteaza cu scandalu, asta nu inseamna ca lor li s-a schimbat modul de gandire, ci ca vorbeau aiurea inconstienti. Cand face inconstient din teama, uita, ca se simtea obligat sa para cineva care nu accepta sa fie.

| oglindasultanului a răspuns:

Inca nu mi s-a intamplat.