| anonim_4396 a întrebat:

Ati mai fost la vreun casting? Ce ati facut acolo?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Da. Pot sa-ti povestesc pe scurt. Vorbesc despre cum decurge selectia actorilor pentru spectacol teatru/film, nu despre emisiuni tv sau XXX-uri.Pentru cele din urma da-i o intrebare lui @noob sau @MrNumePublic.
De regula e vorba despre o sedinta foto, se pun intrebari clasice(despre experienta, pregatire)urmeaza improvizatia, plecand de la datele pe care ti le ofera echipa de la casting, date ce au legatura cu scenariul.
Dupa aceasta preselectie, vine a doua faza, mai complexa.Producatorul,regizorul,operatorul si costumiera sunt fata in fata cu participantii. Cei care urmeaza sa fie selectati sunt machiati, costumati, intra un pic in rol si se trag cateva duble cu ei jucand.Se cauta compatibilitatea participantilor cu personajele pe care le vor interpreta si cat de bine se potrivesc actorii intre ei.

1 răspuns:
| noob a răspuns:

Secs