| 141414 a întrebat:

Ati observat ca e o linie subtire intre pragmatism si materialism? Si ca acesta linie devine pentru din ce in ce mai multi invizibia? De ce sunt atatia care se complac in aceasta situatie?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De unde sti ca se complac multi ai facut un studiu stiintific? faci false presupuneri

| 141414 explică (pentru RAY):

Respectul meu daca nu te complaci! Dar afirmatiile mele se bazeaza intr-adevar pe un studiu. Si in niciun caz nu sunt presupuneri, sunt adevaruri.

| RAY a răspuns (pentru 141414):

Dovedeste ceea ce afirmi, vreau sa vad studiul ala

| 141414 explică (pentru RAY):

Care este originea nemultumirii tael? nu am atatcat pe nimeni. Nu crezi ca oamenii sunt asa?

| 141414 explică (pentru 141414):

Tale* atacat* (mi-a scapat)

| RAY a răspuns (pentru 141414):

Un studiu american a aratat ca saraci din usa accepta ca sunt saraci si ca se complac in situatia asta prin educatia primita

http://www.scientia.ro/......ar-fi.html

| RAY a răspuns (pentru 141414):

1% din populatia lumii detine atatea bogati ca restul de 99%, manipularea functioneaza foarte bine

| 141414 explică (pentru RAY):

Si ce relevanta are asta? Si pana la urma ce utilitate?

| 141414 explică (pentru 141414):

Ma refer la saracii din SUA, nu la efectele saraciei din copilarie asupra adultului, care intr-adevar altereaza lumea si in acelasi timp imi sustin mie opinia.

| RAY a răspuns (pentru 141414):

Pai gandeste rational si tu

| 141414 explică (pentru RAY):

Eu gandesc...

Răspuns utilizator avertizat