| Saya a întrebat:

Ati observat si voi ca piata muncii in Ro a fost impanzita de anunturi gen" cautam colaboratori pentru videochat'? Nu e frustrant atunci cand tu dai anunt pe un site/ forum etc cum ca iti cauti un job part sau full time sa fi practic racolat catre o asemenea activitate?

Adica vreau sa spun ca nu prea se mai tine cont de faptul ca ai un Cv depus undeva si ai anumite cunostinte gen ECDL si IELTS sau Cambridge, indiferent la ce speri te lovesti de aceasta problema a videochatului.
Si inca o problema care as vrea sa dezbatem este daca voi credeti ca reprezinta un avantaj site-urile de recrutare a fortei de munca online gen bijoujobs sau ejobs.

1 răspuns:
| rutanklan a răspuns:

1. Faza asta o sa treaca, se va satura si piata aia odata si odata, sau se va reglementa cumva. Si nu o sa mai tina
2. Nu reprezinta nici un avantaj. Aia fac bani de pe urma ta, si daca reusesti sa te angajezi isi iau cota parte in primele x luni. Mai bine mergi direct la sursa si iti depui siviul acolo.

Pace