mira
| mira a întrebat:

Ati simtit cutremurul? In Bucuresti a leganat blocurile vreo 30 de secunde.In ce alte orase s-a simtit?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Cutremurul s-a produs la ora 19:14 (si cutremurul era din Vrancea).
Si cutremurul era de 5.4-5.6 a durata cutremului era de 20 sec-2min.

Orasele cele mai apropiate de epicentrul seismului sunt: Marasesti (sase kilometri), Tecuci (22 kilometri) si Focsani (21 de kilometri), Adjud (25 de kilometri) si Onesti (51 de kilometri).

Mult Succes!

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

S-a simtit foarte tare si la Galati.Credeam ca nu se mai termina.Motanul meu fugea prin toata casa de frica.
Oricum se anuntase de mult un cutremur mai maricel, trebuia sa vina odata si odata..Bine ca suntem bine toti!

| Kaℓi a răspuns:

S-a simtit in toata Moldova, in Dobrogea, Bucuresti, Craiova, Medias. Si la Chisinau, dupa cate spun oamenii aici: http://www.cutremur.net/2014/11/cutremur-in-vrancea.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu abia l am simtit in sectorul 1 la et 8

| AlexDFY a răspuns:

Fundulea, 35km departare Bucuresti, s-a simtit foarte incet

| Nonameagain a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......mania.html
Vezi comentariile. S-a simtit in toata Moldova, chiar si in Basarabia.

| Tofan_Victor_1998 a răspuns (pentru Nonameagain):

Nu basarabia se numeste republica moldova si sa simptite a fost de vreo 3.5

| Nonameagain a răspuns (pentru Tofan_Victor_1998):

1. Scrie corect romaneste!
2. Se face confuzie intre Moldova si Republica Moldova, de foarte multe ori intentionat. Chiar de voi, cei de acolo, cind aveti interes.
3. Basarabia i s-a spus dintotdeauna. Cauta hartile vechi si vei vedea.

| Criminal2 a răspuns (pentru Tofan_Victor_1998):

Aha,corect spus eu sunt din Republica Moldova si s-a simtit foarte tare si a durat mult.

| DeusCorrupti a răspuns:

În Suceava dar nu era cine stie ce.

| Fratila_Crina_1973 a răspuns:

Nu stiu de nici-un cutremur!

| Liliana67 a răspuns:

La ce ora a fost cutremurul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liliana67):

Http://www1.infp.ro

| Criminal2 a răspuns (pentru Liliana67):

La mina la 21:15

| StefangyurkàMünchen1999 a răspuns:

Ma, eu la München n-am simtit nimic...

| Gutu_Daniela_2001 a răspuns:

Chisinau
Milan
Japonia
China