| DenisaNicoletaG a întrebat:

Atunci cand te vezi cu cineva, ai tendinta de-a saluta primul/a?

20 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

De obicei dacă văd pe cineva cunoscut care nu e apropiat plec în alta direcție ca sa nu vorbim

| RAY a răspuns:

Da,depinde de cine e vorba

| Drimmero a răspuns:

De obicei salut cam primul, cand sunt la indepartare de persoana respectiva si nu ne intersectam, dar ne vedem, ridic mana si isi da seama respectivul ca-l salut

| Freya1 a răspuns:

Da dar astept laughing

| OldSoul a răspuns:

Depinde de la caz la caz.
Daca te referi cand merg sa ma intalnesc cu cineva anume intentionat, cel mai adesea ma ia rasul rolling on the floor Si da, de obicei eu salut persoana respectiva incercand sa ma abtin.

Dar daca ma intalnesc cu cineva accidental, depinde, daca observ aceea persoana si vad ca si ea m-a observat si se uita la mine, da, o salut primul, dar daca ea nu m-a observat sau nu ma priveste indeajuns nu o salut.

| WaterDrop a răspuns:

Nope. Ma opresc in fata acelei persoane, ma intorc cu spatele si o intreb "Vezi ce spate de gladiator am? Ai vrea sa-l atingi nu-i asa?"

| Darkmagic a răspuns:

17 "raspunsuri"...despre nimic.
Codul universal pentru astfel de ocazii spune clar ca:
Cine soseste, saluta primul, indiferent de varsta sau statutul social.
Ajungi tu prima, si apoi soseste acel "cineva", te saluta el.
Vine directorul la job, saluta portarul.
Vine presedintele X, saluta garda.
Primul! big grin
Felicitari...
Ati mai invatat ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e mai in varsta ca mine, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.eu am obiceiul să salut first.

| Speed99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai si obceiul de a combina romana cu engleza?

"Salut first".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speed99):

.ăhăă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| 393Dan a răspuns:

Da, primul

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Depinde, câteodată da dar de cele mai multe ori se nimereste sa spun odata cu ceilaltihappy

| Elide a răspuns:

Da

| Adiadictie a răspuns:

Eu nu salut deloc

| Fumiko a răspuns:

Uneori da alteori nu, dar de obicei da

| ALEXXXL19 a răspuns:

Sunt mai timid si nu salut eu primul numai daca este cineva drag o fac fara sa vreau

| SaberSlashS a răspuns:

Da. Cunosc persoana, o salut. E dovada de bun simt. Nu esti cu nimic mai "cool" daca astepti sa fii salutat, sunt doar arfe.

| Ascension a răspuns:

Mai mereu big grin